ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
05-01-2017 18:57

САБОТАЖ

 

Якось зайшов я до свого знайомого в цирк, куди він запросив мене поглянути на песиків, які нещодавно викликали овацію глядачів своїми вибриками на арені. Від вигляду цих худеньких собачок у клітках мені стало не по собі. Та бачили б ви, як вони раділи і скакали, коли хазяїн дав їм по шматочку цукру!

– Ти що – не годуєш їх? Чи вони не заробляють у тебе?

– Заробляють, і непогано, – відповів артист, – але, як я буду їх добре годувати, то вони не будуть виконувати мої команди.

– Все зрозуміло, – сказав я. – Можна перенести навіть на суспільство.

Тож САБОТАЖ.

Вікіпедія пояснює це слово як зумисне недобросовісне виконання обов’язків, ухиляння від роботи або злісне її невиконання при створенні видимості діяльності, тобто як профанацію чи бутафорію.

На мій погляд, САБОТАЖ є одним із напрямів диверсійної війни, яка ведеться зовнішніми та внутрішніми ворогами проти України та її громадян. Ведеться неприховано, без усякої моралі, честі і совісті. Ми це все бачимо, відчуваємо і… мовчимо та ніяк не реагуємо.

От вам відомий приклад. Не змігши подолати Майдан, Янукович передоручив цю брудну справу новій владі, яка, ігноруючи вимоги учасників Революції Гідності, саботувала прагнення громадян, вдалась до підкупів і провокацій та руйнування Майдану.

Звичайно, не змогли б вони це зробити без ворожої агентури, провокаторів і запроданців у керівництві Майдану, шантажу його учасників і байдужості інших громадян. З цього, мабуть, і треба було розпочати аналіз того, що ми сьогодні маємо.

«Не йдуть, гальмуються реформи!» – постійно повторюємо ми. А в чому полягають ці реформи? Чи бачили ви хоча б на папері концепцію, стратегію, конкретні плани реформ, розрахунки, схеми тощо?

От, замінили вивіски «міліція» на «поліція» і назвали це реформою. Підвищили ціни на залізничні перевезення (для чого ще треба було запросити високооплачуваних іноземців) – маємо реформу транспорту. Зменшили у три рази розмір пенсій та ще й обклали їх податком – от вам і пенсійна реформа. Поклали нові латки на старі діри в Законі про вищу освіту і займаємось балачками про реформу освіти. Переклавши з англійської європейські норми, рапортуємо про євростандартизацію в Україні.

Звичайно ж, чекати якогось позитивного результату від такого формалізму та відвертої профанації не варто. Все це – імітація діяльності, бутафорія, одним словом, САБОТАЖ!

Одним із витончених прийомів диверсії проти України є залучення до саботажу та шахрайства самого населення. Так, усі витівки влади з акцизами і податками закінчуються переходом бізнесу в тінь. А от ошуканство пенсіонерів призвело до того, що вже їхні діти й онуки не хочуть сплачувати податки і страхові внески, підриваючи цим Пенсійний фонд України. Обман вкладників банків призвів до саботажу фінансової системи країни самими громадянами: не несуть люди гроші в банк – от і все. Усе це комусь вигідно. Кому ж? Без сумніву, нашим ворогам, зовнішнім і внутрішнім: бездарним чиновникам при владі, нездатним провести хоч якісь позитивні зміни в Україні, модернізувати виробництво; шахраям, злодіям, хабарникам – тобто тим, кого такий стан суспільства цілком влаштовує.

Та й наші західні друзі не проти. Адже де ще в світі вони знайдуть такі дешеві природні ресурси? Де ще зможуть за безцінь купити працюючі підприємства разом з роботящими і розумними працівниками та отримувати з них надприбутки, не турбуючись особливо про якість продукції, навколишнє середовище та соціальний захист населення?

От тільки для цього треба прибрати мислячих людей, влаштовуючи їм обструкцію; перетворити працівників у сліпих виконавців і домовитися з можновладцями, котрим це так само вигідно.

Та це ще не все. Головна задача саботажу полягає в тому, щоб зробити народ покірним і керованим, а державу недієздатною. Для цього треба законсервувати в Україні злидні, голод і свавілля. А цього можна досягти тільки саботажем економічного розвитку, нищенням науково-технічного потенціалу, творчої ініціативи та підприємництва в Україні, створюючи видимість високої культури, освіченості, європейськості, відкупившись від народу безвізом.

Багато років я не міг зрозуміти сенс Голодомору для сталінського режиму. Як у тридцяті роки моїх волелюбних батьків змогли загнати в колгосп? Так от, голод гнав людей у колгоспи і на великі будови комунізму. Злидні примушували працювати багато, якісно і, головне, підкорятися владі.

Та й не всі змогли витримати випробовування голодом і злиднями й ішли на службу до ворогів України. Ще була, звичайно, і романтика, однак це в юних і недосвідчених. Були й амбіції у багатьох нікчем і шахраїв стати великими начальниками. Але ключове слово тут «злидні».

Хіба не злидні та відсутність перспектив женуть нашу молодь з України, а їхніх батьків – мити дупи європейцям і виконувати важкі роботи в Росії? Хіба не САБОТАЖ і обструкція змушують наших учених шукати роботу і прихисток за кордоном, а висококваліфікованих інженерів і робітників – виконувати роботи в транснаціональних компаніях, що в Україні, за платню в 10-20 разів нижчу, ніж в Європі?

Однак перейдемо від загального аналізу та безіменних звинувачень до конкретних фактів. А їх занадто багато з відомими «авторами», точними розрахунками і цифрами реальних збитків для країни. Хоч кому мої «викриття» потрібні? Адже ніхто з політиків і можновладців навіть не звернув на них увагу на сторінках газет і фахових журналів, на науково-технічних радах і конференціях. Їм ближче копирсатись у чужій брудній білизні, обгиджувати один одного й заробляти на хабарах і «відкатах». 

Все ж таки, наведу конкретні приклади. Почну з найпростіших, очевидних.

Купляючи в магазині сметану 15-процентної жирності та вершкове масло 72-процентної жирності, ви вірите, що це так, що замість сметани вам не підкладуть сироватку, а замість масла – сурогат.

Придбавши портландцемент марки 500 для будівництва, ви не здогадуєтесь, що в мішках може виявитися шлаковий цемент марки 300 або фальсифікат, міцність якого в 5-10 разів нижча від стандартної. Перевірити якість продукції споживач не може, чим і користуються шахраї та злодії у величезних масштабах.

До українських шахраїв долучилися з великим ентузіазмом іноземні. Скупивши за безцінь наші підприємства, вони не тільки модернізують їх, а й впроваджують європейські стандарти, відповідність яким наш споживач перевірити не може. Через неоднозначність визначень і серйозні помилки та прорахунки в євростандартах, які в Європі, можливо, суттєво не впливають на якість продукції, в Україні створюються безпрецедентні умови для шарлатанства й обману споживачів.

У чому справа? Адже є державні органи контролю за якістю продукції. Є то є, але вони, по суті справи, недієздатні. І комусь це, звичайно, вигідно. Кому? Без сумніву, шахраям і тим, хто їх покриває.

Уже понад 10 років поспіль я домагаюсь дієвого й регулярного контролю якості будівництва, будівельних матеріалів і конструкцій, виправлення недоробок, помилок і прорахунків у державних стандартах. Але марно. Для цього потрібно надати певні повноваження державним органам контролю, підготувати фахівців, створити інституцію незалежних лабораторій та експертів.

Здавалось би, все просто. Витрати на ці заходи швидко окупляться за рахунок підвищення якості продукції та величезних штрафів із бракоробів і шахраїв. Але шалений опір чинять цьому якраз ті, хто найбільше базікає про боротьбу з корупцією та шахрайством.

Врешті-решт я зрозумів, що вони (керівники всіх ланок державного управління від підприємств до самого міністра) не проти створення такої інституції, але щоб не вкладати гроші, та щоб незалежні експерти були підконтрольні їм. Отака форма саботажу.

Подібне і з модернізацією виробництва та з ресурсозбереженням. Наприклад, уже понад 20 років я постійно пропоную виробникам впроваджувати мої наукові розробки і винаходи, гарантуючи на одну гривню витрат не менше 5 грн доходу або відповідного технічного ефекту. Все запатентовано, опубліковано, перевірено на практиці. Здається, мала б вишикуватися черга. Не страждаю через відсутність замовників. Два-три власники приватних підприємств завжди знаходяться. А от масово – ні. Та й Мінрегіонбуд (міністерство) не поспішає підтримати. Скорше навпаки, хоч ціна питання для України – кілька мільярдів гривень у рік. В цей же час цемент, бетонні, залізобетонні конструкції не славляться високою якістю та довговічністю, через що перевитрати цементу в будівництві сягають 30%, тобто до 3,0 млн тонн за рік, або 600 тисяч тонн умовного палива. Та нікому немає до цього діла, нікому воно не потрібно, тому що кілька мільярдів їм легше вкрасти для себе особисто. Хіба це не САБОТАЖ?

А найбільший САБОТАЖ чиниться в стратегічному напрямку – освіті та науці, мета якого перетворити наших людей за допомогою злиднів у покірних роботів, нездатних вирішувати складні економічні та науково-технічні задачі. Перші результати цієї атаки (точніше, бездіяльності) ми вже бачимо: схильність суспільства до мавпування не завжди позитивного досвіду, невмотивована на глибоке опанування знаннями та ремеслом молодь і дезорієнтація у виборі потрібних країні спеціальностей. Не дивно, що після цього всього ми маємо країну, переповнену нікчемами, політологами, торговцями, косметологами, юристами, журналістами, артистами, аферистами. Вже важко знайти людину, здатну запроектувати складну конструкцію, технологічний процес, машину, механізм. Не легше знайти інструментальника, електрозварника, монтажника тощо.

Саботажем практично знищена дослідно-конструкторська та науково-дослідна база держави, стримуються й піддаються обструкції всі ініціативи наших інженерів і науковців. Конкретно, з всесвітньовідомого науково-дослідного Інституту цементів залишилось п’ять кандидатів наук далеко запенсійного віку. Водночас експорт цементу на придбаних іноземцями підприємствах скоротився в кілька разів, а фахівці високої кваліфікації продовжують звільнятися.

Я навів тільки окремі факти процесу, що має характер епідемії.

Дієва боротьба з диверсіями та саботажем в Україні можлива, на мій погляд, тільки мудрою головою, палким серцем і твердою рукою солдата.

То нехай не запаморочиться голова, не зм’якне серце і не здригнеться рука в боротьбі за волю народу.

Слава Україні!

 
Переглядів (1092) / Коментарі (1)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...
торгове обладнання під замовлення