ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Юлії Дупешко-Джус

депутат Заставнівської міської ради
21-11-2016 16:49

УБИЙ В СОБІ РАБА!...

Всі пости у фейсбуці закидані спогадами трьохрічної давності та словами привітань. Адже сьогодні – День Гідності та Свободи! У  душі справжнього українця щемить від ностальгії та втрачених надій на нові стандарти в житті, які з легкістю ввірвуться у дійсність…
А що тут дивного? Невже достатньо номінативно в календарі виділити  один день на рік і в такий спосіб змінити мислення та менталітет цілої нації, якій роками насаджувалася рабська ідеологія? І ціна цього рабства – страшна: смерть патріотів, війна на сході держави, понівечені долі українців, душевне каліцтво, туманне  бездоріжжя майбутніх поколінь….
Ніде гріха таїти - останні 25 років ми були поганими громадянами своєї країни, тому й привели до влади Януковичів та олігархів. Радянський тоталітаризм міцно засів у нашій свідомості. Ми стали професійними рабами, які ув’язнили свої душі!
Нещодавно у нашому містечку мав місце випадок, який, на мою думку, після Революції Гідності не повинен був мати вираження. Та, на жаль, явища, про які піде мова нижче, мають масовий характер. Адже хто – начальник, той розумний; а підлеглий – в нас завжди дурень!
Перефарбовані  лиси доби Януковича  міцно пустили коріння в місцевому самоврядуванні, возвеличивши себе до розряду місцевих царьків і  забувши , що, насправді, вони тільки слуги народу, який із податків платить їм зарплату.
Отож, здійснюючи ремонт на одній із вулиць міста,  у місцевого посадовця виник конфлікт із  жителькою цієї вулиці.  Остання ну ніяк не хотіла погодитися, щоб їй під фірткою вирили «фосу». Тож у розпачі жінка кинулася під колеса грейдера. А далі в хід пішло рукоприкладство з боку  місцевого слуги народу. Синці по тілу були значними. Жінку дуже образили таким хамським відношенням до неї з боку чиновника, який годився їй у сини.  Тож у пошуках правди пішла  по високих кабінетах місцевого рівня…. А тут їй  чітко пояснили, що або вона сама заспокоїться, або її "зітруть з лиця Землі" (тим паче, що важелів для цього предостатньо!). В Інтернеті один із блогерів виставив відео із розповіддю жертви місцевого чиновника. Того ж дня до неї додому особисто  приїхали два місцеві  високопосадовці і ще раз пояснили: "Або пані збавить темп, або їй навіть прем’єр-міністр не допоможе!" Після курсу виховних процедур чиновників  жінка не те, що відмовилася від думки йти писати заяву в поліцію, адже таку вже чиновники написали проти неї. Звичайна жінка програла свій двобій за незалежність власних поколінь. Вона почала взагалі сумніватися в тому, чи, насправді, була жертвою у тій ситуації? От вам і правова держава, і демократичні цінності,  і служіння людям по-новому….  І це місцевий (найнижчий) рівень! А що про верхи казати?! Їхні електронні декларації  давно відтворили їхнє відношення до народу!
На жаль, місцеві владні царьки  міцно тримаються  за тоталітарні методи  правління: погрози, шантаж, навіювання страху... Тож жертва – представник громади - безбарвно розчиняється  у дійсності і про себе дають знати найгірші якості  раба. І питання навіть не в цьому конкретному випадку. Проблема в тому, що  всім нам потрібно піднятись з колін, розправити плечі, підвести голову…. А сили для ривка досить частко не вистачає!  І виходить замкнуте коло. Адже у розриванні рабських кайданів прихована  потужна сила  розвитку майбутніх поколінь – СВОБОДА!
Ми повинні розірвати порочне коло скитань та безвір’я. В іншому випадку – духовна смерть!  Процес змін потрібно розпочинати з подолання індивідофобії – страху бути інакшим. Це нав’язаний роками окупації шаблон безликої радянської зрівнялівки. Дискримінація за ознакою масовості. Це  гальмо будь-якого розвитку. Адже розвиток починається із вільної реалізації оригінальних ідей. А нових ідей не може бути без елементарних гарантій вільного розвитку індивідуальності, яка шукає нові, знехтувані загалом, шляхи розвитку.
Індивідофобія  – причина неграмотності: хто боїться бути «розумнішим за всіх», тим і вчитися не треба. Зокрема, не треба знати і поважати погляди та віру інших людей. Не треба знати іноземні мови та новини зі всього світу. Не треба знати навіть вітчизняне законодавство. Боротьба із рабством починається з ретельної роботи над собою, з самоосвіти.  І наше завдання - вилікувати себе, культуру, суспільство, державний апарат від цієї небезпечної хвороби, щоб у самовдосконаленні, власною доброю волею і добрими справами будувати благополучне суспільство, залишаючись вірними собі.
Тож у День Гідності  та Свободи кожному із нас потрібно убити у собі раба та відкрити двері в нову реальність. Недаремно День Гідності співпадає із Святом архангела Михайла, який майстерно долав бісів.
В листопаді 2013 року українськими студентами запущено процес трансформації України, однак його тривалість та ефективність напряму залежить від кожного із нас.
Убиймо в собі раба!
Бо дивляться наші діти,
І їхні очі питають:
Що скажете нам, батьки?
Убиймо в собі раба!
Інакше історії вітер
Нас, мов сухе лушпиння,
Просто на смітник змете.
Щоб настала нова доба,
Убиймо в собі раба!
 
Фоторепортаж
    
Переглядів (2787) / Коментарі (36)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...