ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Ігора Михайлюка
19-04-2015 17:52

“Теплий” сімейний бізнес по-заставнівськи.

Написати цю статтю мене спонукала просто вже безмежна нахабність міського голови Цуркана Я.В. та його “сімейки”. Мова, в даному випадку, знову йде про міську котельню. Славко розпіарив себе та свого прибічника Найду Петра Миколайовича по всім місцевим телеканалам і газетам з приводу переводу котельні на дрова, пелети та кізяки. Опалення в Заставні, з їх слів, має стати настільки вигідним і дешевим, що вже мабуть не бюджет буде платити за опалення, а Найда з Цурканом будуть доплачувати бюжету за те, що садочки і школи просто підключені до цієї чарівної котельні. А вона справді “чарівна”. Цуркан з Найдою так начарували, що рівень технологічних втрат за час її оренди зріс із 13% до 34,5%! Хтось може собі уявити, що втрати тепла по дорозі від котельні до споживача на сьогоднішній день затверджені міськвиконкомом у розмірі 34,5%?! Якщо ці втрати не відповідають дійсності, то кожен дописаний відсоток осідає в бездонних кишенях Найди та Славкової сестри, а якщо втрати дійсно з 13% виросли до 34,5%, тоді треба негайно забирати в них котельню і відсуджувати кошти за погіршення стану майна.

Взагалі, колись про цю котельню будуть писати книжки. І при тому сатиричного жанру. Ну чим не сміхота, що Найда купив котел ніби-то за 500 тис. грн. і кричить, що це дуже дешево, а котельню з двома набагато потужнішими котлами та іншим спеціальним обладнанням, із велетенським комином та міськими тепловими мережами оцінили в 700 тис. грн. і кричать, що це дуже дорого.

Славко йому піддакує і каже, що місто дуже виграло від передачі в оренду міської котельні, бо отримує від її оренди майже 40 тис. грн. на рік. А те, що комунгосп отримув від неї 400 тис. грн. прибутку, він чомусь забуває сказати. Звичайно, той прибуток залишався в комунгоспі і можна було ремонтувати за ці кошти водопровід, каналізацію, в кінці кінців інвестувати в нове обладнання тієї ж котельні. На сьогоднішній день вже не 400, а 600 тис. грн. прибутку осідає в кишеню Найди Петра і Предчишиної Марії. І це тільки прибуток!. Ви не уявляєте скільки Петро запросив за “управління” цим активом у вигляді зарплати. Витрати на управління котельнею складають у тарифі на опалення ще 400 тис. гривень на рік. От вам і мільйон. Це в той час коли пенсіонери та діти СМС-ками по 5 грн. підтримують армію, а держава урізає всі можливі соціальні виплати.

Зовсім недавно, до мене випадково потрапили документи про затвердження тарифів на централізоване опалення в м.Заставна за липень 2011 року (останнє затвердження тарифів до оренди котельні) та документи про затвердження тарифів у березні цього року. Особисто мені було дуже цікаво порівняти їх склад та структуру. Щоб цю картину краще можна було зрозуміти, я не включав у порівняння енергоносії (газ, електроенергію та воду). Це, фактично, сталі величини, на які не впливає ні Цуркан, ні Найда. Картина вийшла, правду сказати, шокуюча.

Крім того, що втрати зросли з 13% до 34,5%, майже на нуль зведена амортизація основних засобів з 9% до 1% (всі відсотки порахованні у відносній питомій вазі складової тарифу). А для чого рахувати амортизацію, якщо ніхто не збирається відновлювати основні засоби? Так само і з поточними ремонтами — з 4% до 0! Міська рада давала дозвіл на ремонт даху на суму понад 200 тис. грн., але все залишилось тільки на папері. Інші платежі (податки, додаткові матеріали, касове обслуговування) зросли з 4% до 11%. Тепер ми з вами платимо, наприклад, за те, що Найда взяв кредит в банку — 70 тис. грн. в рік тільки на обслуговування кредиту! Що це за кредит і чи давала на нього дозвіл міська рада поки-що невідомо. Прибуток у відсотковому відношенні залишився на тім самому рівні в 39%, тільки іде він не громаді, якій належить котельня, а в кишеню нашим “героям”. У цифрах це 605 тис. грн. Ну і дуже цікаво змінилась структура заробітної плати. До оренди зарплати виробничому персоналу складала 29%, а на управління планували 14%. Зараз же все навпаки — на виробництво 18%, а на управління — 26%.

Можна було б зрозуміти, якщо б прийшла стороння людина і сказала — у вас котельня занепадає, приносить тільки збитки, давайте я візьму її в оренду і поставлю на ноги. Ні! Той самий керівник, що керував котельнею, яка отримувала сотні тисяч гривень прибутку — керує нею і тепер. Тільки він вирішив забрати її в оренду, щоб прибуток ішов не місту, а особисто йому в кишеню. А Славко Цуркан, не якийсь там дурачок, приставив до керівника сестричку. Прибуток, значить, наполовині! Що виграло місто від такої ротації? Нічого! Що програло місто? В грошовому виразі мова йде про мільйони!

Тепер риторичне питання? Наскільки законно була передана котельня в оренду і куда дивляться, вже майже реформовані, правоохоронні органи? Відповідь ви і самі знаєте....

 

Далі буде...

Фоторепортаж
  
Переглядів (4076) / Коментарі (96)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...