ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Михайла Павлюка

Голова правління громадської організації "Центр актуальних місцевих ініціатив".
21-04-2020 17:33

21 квітня

 

Якраз напередодні Великодня разом із однодумцями зустріли й транспортували до Чернівецької області чергову партію якісних захисних костюмів та окулярів для наших медпрацівників від Фонду Порошенка.

В Україні тільки за останній тиждень в цілому 30 тис. комплектів індивідуального захисту для медперсоналу, закуплених закордоном надходять до лікарень по всій Україні. Без сумніву, питання забезпечення медпрацівників високотехнологічними костюмами, а також окулярами, рукавичками та іншими засобами захисту є ключовим пріоритетом. Лікарям по всій країні також доставлено 10 000 високоякісних захисних окулярів.

Нагадаю, 3000 захисних костюмів уже доставлено до обласних та міської комунальних установ у сфері охорони здоров'я,  а саме – Чернівецька обласна клінічна лікарня, Чернівецька обласна дитяча лікарня та Чернівецька міська лікарня № 1.  

Перед цим наша команда зібрала також інформацію щодо необхідності ремонтів апаратів штучної вентиляції легень та пульсоксиметрів по Чернівецькій області. Паралельно за ініціативою дружньої організації «Справа громад» та веб-порталу v2020.org.ua найбільшнужденним категоріям буковинців передано нашими волонтерами з доставкою додому наразі майже 600 продуктових наборів.   

Питання готовності влади й вчасної й умісної реакції особливо турбує в ситуації аномально високої захворюваності лікарів. І головна причина тут очевидна - брак захисних одноразових костюмів та навіть масок. Держава не проконтролювала продаж цих товарів за кордон на початку епідемії у лютому. Але й за березень та квітень досі всі лікарні, які приймають хворих, не забезпечені. В Україні станом на сьогодні хворих близько однієї тисячі ста медиків, тобто співвідношення аномально велике - кожен маже 6-ий covid інфікований в Україні є медиком.

Попри всі останні рішення парламенту профільне МОЗ і досі не забезпечив медиків підвищеною зарплатнею, не зреагувало на слушні пропозиції опозиційних фракцій щодо запровадження страхування медпрацівників. Незважаючи на відеозвіти та окремі бравадні заяви офісу Президента, можливість винайти такі кошти з обовязковим передбаченням відповідної статті витрат у новоствореному фонді по боротьбі з пандемією (64 млрд грн), інфекціоністи, зокрема, в Києві отримають навіть менше, ніж до епідемії. Не забезпечити лікарів фінансово під час пандемії – це рівнознано, як не платити військовим під час війни. Треба чесно зізнатися, питання оплати лікарям як і питання їхнього захисту не в змозі вирішити ні один меценат – такі ресурси має по великому рахунку тільки держава, але центральна влада і досі не усвідомлює всю серйозність проблеми. А поміж тим, дякую кожному медичному працівнику нашої області, який рятує життя наших співгормадян, не рідко «голими руками» зупиняє пандемію у громаді чи великому місті.  Медики, поруч із пожежниками й військовими саме впродовж цього Великоднього тижня варті вдячності, молитви й захоплення.

І от сьогодні 21 квітня така важлива допомога надійшла до найбільш нужденних районних лікарень та нашої міської дитячої поліклініки.  Ми і надалі спільно з соратниками й фондом Порошенка, ГО "Справою громад", Центром актуальних місцевих ініціатив будемо робити корисні справи. Ми були й будемо поруч з буковинцями.

До речі, як і весь останній рік, як і останні роки. Саме у цей день рік тому, як і ще частина громадян, висловив свою позицію й віддав свій голос за повноцінну інтеграцію України до ЄС та НАТО, підтримку й утвердження української ідентичності, продовження національної політики декомунізації та процесу децентралізації й завершення реформи місцевого самоврядування, й, спільно з об'єднаними громадами та пильною увагою неурядового сектору, поступального економічного розвитку й розбудови інфраструктури й соціальних об’єктів! Спільно з нашою міцною українською армією й ніколи невтомленими волонтерами, чуючи й довіряючи один одного, з Вірою...

Пройшов один рік...І поки 21 квітня експерти будуть оцінювати масштаби руйнування за ЦЕЙ рік державних інституцій й системи управління, спад міжнародної проактивності й суб'єктності України, мальованих декорацій в умовах падіння ВВП, бюджету дефіциту й росту боргу та золотовалютних резервів, полемізувати «річниця це чи роковини», шукаючи бодай одну виконану передвиборчу обіцянку, ми мусимо і щодня і далі як проєвропейська громадськість, підприємці, вчителі, лікарі чи парламентська опозиція свою роботу робити.

 Над цим,  втіленням хороших актуальних місцевих ініціатив і зосередимо свою увагу найближчим часом!

 

 

 

 

Фоторепортаж
  
Переглядів (1711) / Коментарі (1)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...