ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Юлії Дупешко-Джус
06-02-2020 10:53

МІФИ ПРО ШКОДУ ОБ’ЄДНАННЯ СІЛ ІЗ ЗАСТАВНОЮ

Протягом трьох останніх тижнів села Заставнівського району, які не ввійшли на даний час до складу жодної ОТГ, штормить.   Чиновники  ОДА їхніх жителів то роблять «щасливими»((без їхньої згоди), приєднуючи до сіл без врахування відсутності  транспортного сполучення між ними (Дорошівці-Вікно), то обіцяють гори-мости про будівництво місцевого раю,  або ж  маніпулюють людьми, залякуючи їх надуманими міфами.  Однозначно їх варто спростувати. Все  для того,  щоб мешканці сусідніх до Заставни сіл мали змогу прийняти розумне та виважене рішення. Адже сама реформа децентралізації покликана покращити життя людей. Водночас звертаємо вашу увагу, що зараз мова йде тільки про створення Перспективного плану, а не про саме об’єднання. Пізніше села будуть об’єднуватися тільки відповідно з прописаним у Перспективному плані форматом, тому важливо прийняти правильне рішення. Адже механізму виходу з ОТГ надалі не буде!
«Заставна нас не хоче….»
По-перше, Заставна – це не тільки чиновники при владі. Це кілька тисяч людей, які з повагою ставляться до жителів будь-якого села, багато хто має кумів, родичів, сусідів, хороших знайомих із Товтрів, Веренчанки, Дорошівців, Василева, Чунькова, Яблунівки, М.Кучурова, Васловівців тощо. Чимало мешканців із сіл, які межують із Заставною, роками працюють у місті (в лікарні, освіті, крамницях, сфері послуг тощо) і ніколи не відчували щодо себе  жодної дискримінації. Наприклад,  у класі з моєю донькою навчався хлопчик із села Веренчанки.  За  11 років не було жодного конфлікту між дітьми чи батьками з приводу хто звідки і що він тут робить? Чимало заставнівчан працюють на розвиток сільських громад, наприклад, більшість педагогів, як і директриса у с.Яблунівка, із міста Заставни. А із Заставни в Товтри взагалі можна пішки пройтися, як і в Яблунівку. Тож, говорячи, що «Заставна не хоче…», насправді, Вами  просто маніпулюють, ті, хто боїться втратити владу.
 «Нас не будуть чути в місті, бо там буде мало наших депутатів..»
І, справді, кількість депутатів із одного села в  міській раді  ОТГ буде меншою, чим представників міста. Але…. Кількість депутатів із сіл в сумі буде фактично рівною, а, можливо, і більшою (все залежить від конфігурації, тобто кількості сіл в ОТГ), ніж депутатів від міста.  Хоча тут ключовим питанням є не кількість, а якість людей, які представлятимуть інтереси села в раді ОТГ
Водночас місцева  влада не має права не чути людей. Адже нині постійний діалог влада і громада – вимога українського законодавства. Крім цього, в Україні існує практика, коли населені пункти, які об’єднуються, укладають між собою угоду, згідно з якою, всі зібрані податки на території населеного пункту повинні йти на вирішення його проблем. Тобто надалі більше грошей в населений пункт прийти може, а менше – ні! До речі, на що йтимуть ці кошти визначають  мешканці СІЛ.. Це також в угоді зазначається.
 «У нас подорожчає плата за землю, буде як у місті»
Насправді, немає міських та сільських податків. Сума, яку сплачують люди за користування землею визначається двома показниками: вартість землі та ставки податку. Остання затверджується  щорічно місцевою радою, відповідно до вимог Податкового Кодексу України. А вони,  вимоги Податкового Кодексу України, однакові, що в місті, що в селі.
«Нам треба буде платити дорожче за воду, бо в Заставні вода дорожча!»
Так, централізоване водопостачання в місті Заставні – одне з найдорожчих в Україні. Серед основних причин - зношеність системи водопостачання в місті та великі втрати води. Судіть самі:  із закуплених 100 % об’єму води в місто  понад 60% втрачається на шляху транспортування води з села Юрківців до кінцевого споживача у місті Заставна.
Отже, якщо в селі Товтри немає втрат води при її транспортуванні, то і підстав турбуватися про подорожчання немає! .Адже ціна на водопостачання повинна бути економічно обґрунтованою. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  дає чітке роз’яснення щодо формування тарифів на воду і за порушення цих норм настає відповідальність
 «Ми не маємо нічого проти людей, але не хочемо йти до (вказують прізвище посадовця), бо він нас буде ображати і принижувати»
По-перше, ніщо не вічне на цьому світі і чиновники на сьогоднішніх посадах — теж.  У жовтні 2020 року відбудуться вибори до місцевих рад. Лише люди вирішуватимуть, хто  представлятиме їхні інтереси при владі. Так що, результат виборів залежить від кожного.
Як бачите, є суттєві переваги об’єднання сіл навколо міста Заставни. Серед них також:
 - у місті розвинена інфраструктура послуг. Просто бери  і користуйся ними! Вона не потребує додаткових   ні часових, ні фінансових витрат на її створення ( як це має місце у випадку об’єднання сіл навколо центру громади із селом);
 - розвинена мережа асфальтних доріг та зручне транспортне сполучення маршрутним транспортом із Заставною. Інші маршрути, наприклад,  Веренчанка-Кадубівці,  Товтри-Вікно потрібно відкривати… Навіщо руйнувати те, що вже є? Адже  реформа децентралізації покликана  НЕ РУЙНУВАТИ збудоване за попередні  роки, а зменшити видатки на чиновників та наблизити послугу до людей. І який сенс кошти бюджету, наприклад, жителів села Товтри  в подальшому  витрачати на будівництво полями дороги між Товтрами з Вікном, які до того ж не мають спільної межі? Хіба не краще витратити їх на ремонт вже наявних у селі доріг? Те саме стосується і видатків на школу та визначення її опорності;
-  влада у великому ОТГ буде більш  демократичнішою, без панібратства, та переходу на особистості.
А щодо шляху подальшого розвитку громади (тут  і страшилка про закриття школи, і всі інші, неописані міфи), то все це буде спільно напрацьовуватися! Адже тільки діалог, з озвученням страхів та проблем, – запорука успішного розвитку громади! Доленосні  рішення повинні прийматися відкрито, на основі економічних розрахунків, із залученням експертів, із врахуванням всіх точок зору, бо руйнувати - не будувати!
Шановні земляки, пора усвідомити: сьогодні кожен із нас відповідає за майбутнє свого населеного пункту . І права на помилку немає. Адже тут жити нашим дітям!
А на завершення проста задача:  швидка допомога чи пожежний автомобіль у Товтри швидше доїдуть із Заставни чи з Вікна, а у Веренчанку — із Кадубівців чи із Заставни? Тож ДУМАЙТЕ!
Переглядів (1242) / Коментарі (4)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...