ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
18-12-2019 13:09

КАПЛИЦІ БУТИ

В Чернівецьку міськраду

гр. Файнера Марка Шиковича,

інженера-будівельника,

доктора технічних наук,

заслуженого винахідника України,

колишнього завідувача кафедри архітектури

і будівництва ЧНУ

 

Заява

до обговорення спорудження каплиці на площі прсв. Марії м. Чернівці

 

У зв’язку з дискусіями щодо спорудження каплиці на площі прсв. Марії м. Чернівці відповідно до рішення міськради від 7.11.2019 р. прошу врахувати мою думку, яка полягає в тому, що:

1.                    Щоб не перетворювати обговорення питання у балаган, прошу уточнити: мова йде про церкву висотою 30 м у центрі площі, як повідомляють ЗМІ, чи про каплицю. Якщо мова йде про каплицю, то автори та ініціатори протесту мають вибачитись перед громадськістю міста за відверту цинічну брехню та понести за це відповідне покарання як розпалювачі ворожнечі на релігійному ґрунті.

2.                    Як людина нехристиянської віри я не брав участі в обговоренні назви площі, і мені було байдуже, як вона буде називатись – «прсв. Марії» чи «Турецької криниці». Але, якщо люди обрали назву прсв. Марії, то, поважаючи бажання мешканців міста, приєднуюсь до їхнього рішення та вважаю, що треба бути послідовними – сказавши А, сказати Б, тобто спорудження каплиці є логічним продовженням назви площі.

3.                    Як фахівець, який вивчав архітектуру у виші протягом 4-х семестрів, виконавши 3 курсових проекти та 40% дипломного з архітектури, завідував кафедрою архітектури і будівництва 5 років та, врешті-решт, як автор багатьох нормативних документів з будівництва, у т.ч. європейських, авторитетно заявляю, що ніяких порушень будівельних норм і чинного законодавства у Рішенні міськради не вбачаю. Водночас вважаю порушеннями чинного законодавства: призначення на посаду головного архітектора міста людини без базової архітектурної чи будівельної освіти, без досвіду керівної роботи та стажу держслужбовця, яка не виконала жодного проекту навіть середньої складності; зловживання службовим становищем головного архітектора міста, яка вимагала в прямому телеефірі UA.БУКОВИНА від потенційного замовника будівництва даних, не передбачених нормативними документами.

Прошу також Прокуратуру міста визначити ініціаторів протесту, що має ознаки розпалювання ворожнечі на релігійному ґрунті (ст. 161 ККУ).

 

З повагою,                                          М. Ш. Файнер

18.12.2019

Переглядів (864) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...