ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Анатолія Томківа
08-10-2019 22:44

Зустіч з Анатолієм Томківим в Кам’янець – Подільському національному університеті імені Івана Огієнка

Впродовж майже двох годин без перерви тривало спілкування буковинського письменника із студентамифакультету  української філології та журналістики історичного навчального закладу.
Для обох сторін поняття часу виявилось умовним, оскільки імпреза перетворилась у подію, що захоплювала, чіпала за душу і серце, сягала глибин творчості, філософії буття і того практичного інструментарію, яким створюється художній образ.
Анатолій Томків поділився з аудиторією журналістським, письменницьким досвідом, навиками роботи  у сфері комунікацій.
Ключовими у зустрічі стали виконання автором його новел, що викликало жваву реакцію слухачів — від напруженої тиші до вибуху сміху, оплесків, емоцій, спровокованих силою філігранно відточеного тексту. У численних записках гостю студентів цікавили різні аспекти життя письменника, його вподобання, біографічні деталі.  
Формат зустрічі виявився невимушеним, щирим і змістовним. Про це у своєму слові зазначили  кандидат філологічних наук,  професор кафедри історії української літератури і компаративістики Галина Насмінчук, завідувач  кафедри,  доктор філологічних наук, професор Олег Рарицький.
Моменти пам’ятної для студентів і викладачів події — у світлинах студента 4-го курсу спеціальності «Журналістика» Федора Олексюка…

 
***
 
 Колорит гуцульської землі

8 жовтня 2019 року студенти факультету української філології та журналістики мали чудову нагоду вітати у стінах нашого університету відомого буковинського письменника, новеліста, журналіста, члена Національної спілки журналістів України – Анатолія Миколайовича Томківа.

«Час рухається, і ми попри труднощі наповнюємося змістом і суттю. В душі потрібно залишити те, що Господь Бог дав кожному з нас – іскорку», – так розпочав розмову Анатолій Миколайович. Творчість письменника просякнута народним духом, колоритом, унікальним «пахучим», «живим» гуцульським словом. Він є автором численних нарисів та психологічних замальовок: «Без проблем», «Храму не буде», «Порядок», «Третя сила». У своїх творах автор майстерно використовує гуцульську говірку, стверджуючи, що саме живе народне слово має силу, воно є барвистим, яскравим, неповторним: «Діалект – кров літературної мови, а його використання – по-справжньому тонка річ». Для аудиторії письменник прочитав свої найкращі новели «Немає лисого» та «Плюнути з горба», чим викликав гучні оплески та шквал емоцій.

Яскравий буковинський діалект та неповторний гуцульський шарм наповнюють і нову книгу «На перелазі», яку автор презентував усім присутнім. До книги ввійшли 25 нових новел про життя гуцулів, художньо-мемуарні та автобіографічні твори.

Анатолій Миколайович Томків охоче відповідав на запитання студентів та ділився цікавими історіями зі свого життя. У шкільні роки він брав участь у масових зйомках фільму «Білий птах з чорною ознакою», які проходили в його рідному селі. Саме сценарій, який потрапив до рук юнака, та зустріч із відомим кіноактором Іваном Миколайчуком стали поштовхом для початку літературної діяльності. Письменник зазначив, що писати він почав ще зі шкільних років. Одну з перших його новел «Дзвін», написану вже в університеті, вподобав відомий літературознавець Михайло Івасюк, котрий розгледів талант юнака, вніс у новелу власні корективи й надихнув Анатолія Миколайовича на подальші творчі звершення.

Крім того, гість розповів, що працював редактором інформаційних програм обласного радіо в Чернівцях. Письменник дав корисні поради майбутнім філологам та журналістам про те, як працювати над своїм голосом та дикцією.

Зустріч з Анатолієм Миколайовичем організувала кандидат філологічних наук, професор кафедри історії української літератури та компаративістики Галина Йосипівна Насмінчук, котра є добрим другом письменника ще зі студентських років.

Оксана Фостата, студентка IV курсу української філологіїта журналістики 
 
 
Фоторепортаж
  
Переглядів (519) / Коментарі (2)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...