ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Бориса Руснака
16-05-2019 14:37

Щодо строку повноважень Верховної Ради України

Оскільки у ЗМІ та у середовищі політикуму не вщухають дискусії стосовно строку повноважень парламенту, мушу ще раз висловити свою думку з цього приводу. Мені прикро, коли навіть юристи, які представляли Україну у Венеційській Комісії, займаються у прямих ефірах якоюсь арифметичною еквілібристикою. Так ось пояснюю юристам, які погано вивчали Конституційне право України, а я мав честь його викладати багато років у юридичних ВНЗ.
Строк повноважень Верховної Ради України визначений частиною п'ятою статті 76 Конституції України, він становить 5 календарних років. Рахувати ці 5 років належить не від уявного закінчення каденції парламенту, а від її початку. Розпочалася нинішня каденція парламенту 17 листопада 2014 року - днем відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Ось від цієї дати слід відрахувати 5 календарних років і одержимо 27 листопада 2019 року. 5 календарних років - це конституційний (де-юре) строк повноважень.
Тобто, останні 6 місяців повноважень парламенту цього скликання розпочинаються 27 травня 2019 року.
А ще є фактичний строк повноважень (де-факто), який залежить від того, як швидко будуть встановлені і оприлюднені ЦВК результати чергових парламентських виборів, як скоро новий парламент збереться на своє перше засідання ets. У даному випадку діє принцип безперервності влади, який зобов'язує парламент одного скликання працювати до тих пір, поки не набуде повноважень парламент нового скликання.
Юристам, які вивчали конституційне право, відомі такі поняття як "юридична" і "фактична" конституції. Прикро, коли мої колеги, які беруться у ЗМІ давати коментарі, забули ці поняття.

Переглядів (1318) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...