ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Анатолія Томківа
16-05-2019 10:16

Анатолій Томків на філологічному факультеті: незабутня зустріч, презентація нової збірки і приємні спогади

15 травня 2019 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася цікава зустріч з українським письменником та журналістом, випускником філологічного факультету Анатолієм Томківим — автором нарисів, новел, шкіців, психологічних замальовок.

У студентську аудиторію імені Василя Лесина, у якій свого часу навчався Анатолій Миколайович, письменник прийшов із новою збіркою новел «На перелазі (2019).

Символізм, образність та метафорика цієї натхненної праці вражають, спонукають замислитись над людським буттям, бо, як зауважує Анатолій Томків, на перелазі думки самі летять у піднебесся, далеке стає ближчим.

У вітальному слові заступник декана філологічного факультету, професор Світлана Шабат-Савка зауважила, що філологія — це любов до слова, рідної мови, пісні, до України і що слово Анатолія Томківа найяскравіше відображає цю безмежну любов до найвищих духовних цінностей людини. Саме такого слова, соковитого, колоритного і живого, потребують сучасні студенти.

У збірці новел „На перелазі”, зазначила професор Лідія Ковалець, автор передмови, невимушено просто сходяться буденне, минуще і вічне. Це особливий світ — світ єдності людини з природою, людини зі світом, з етнокультурою і ментальністю народу.

У своєму виступі Анатолій Томків щиро згадує роки навчання на філологічному факультеті, друзів, зокрема про товаришування з деканом філологічного факультету, професором Борисом Бунчуком, ділиться спогадами про літературну студію, якою керував тоді доцент Михайло Івасюк, про перші проби пера. 

В аудиторії панувала приємна атмосфера, студенти зацікавлено слухали письменника, а з його вуст так легко і просто звучали новели „Горнятко у траві”, „Храму не буде”, „Дірка”.

Усіх: і викладачів, і студентів — до глибини душі зворушили багатогранний талант Анатолія Томківа,  його щирість та емоційність, уміння показати естетику українського слова, інтонаційно увиразнити буковинський колорит.

(Сайт ЧНУ)

Фоторепортаж
  
Переглядів (1754) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...