ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог
22-02-2019 09:58

Перспектива ведення бізнесу в Україні є, але для цього потрібні зміни в системі

За даними Державної служби статистики, минулого року іноземці інвестували в бізнес України майже шість мільярдів доларів, що на 6,2 % більше, ніж попереднього року. Та навіть не дивлячись на такий показник, для багатьох потенційних інвесторів питання ведення бізнесу в Україні залишається ризикованим, адже й надалі Україна, з наявністю чималих ресурсів, залишається серед країн високим ступенем ризику, займаючи за рейтингом Political Risk Atlas лише 74-ту позицію поруч з Східним Тимором і Буркіна-Фасо.

Такий низький рівень розвитку України на сьогоднішній день створений самою ж владою.

Якщо говорити конкретикою, то бюджет держави тримається на трьох так званих китах – це ПДВ, митний збір і акцизи. І от саме адміністрування та повернення ПДВ в Україні суттєво ускладнився. Якщо колись все було просто, то тепер на підприємців чекають перевірки, блокування, кодування та інші перепони на шляху створення бізнесу. Звичайно, влада це подає під приводом припинення зловживань, але відверто можу сказати, якщо процес бюрократизується, то створюється більше можливостей для органів влади впливати на цей процес. Так сталося і з процедурою повернення ПДВ. Умовно кажучи, якщо раніше було п’ять причин чому потрібно сплачувати податок, то зараз ДФС має безліч можливостей заблокувати цей процес, вимагаючи коефіцієнти за вирішення питання.

Так, деякі речі вже спростили і замість того, аби ці спрощення удосконалювати для підприємців, влада елементарно піариться на дрібницях, а система відкатів продовжує працювати.

А наразі, ця вкорінена за десятки років система відкатів відверто гальмує процес розвитку бізнесу в Україні та відлякує потенційних іноземних інвесторів.

Яскравим прикладом на сьогоднішній день є український аграрний сектор бізнесу України, який приваблює закордонних інвесторів. Насамперед тим, що тут можна заробляти  гроші. Адже відомо, що, маючи чи не найбільш родючі землі, сприятливий клімат, Україна відрізняється від європейських країн порівняно низьким рівнем переробки та виготовлення кінцевої продукції.

І не секрет, що для поліпшення ситуації на сільськогосподарському ринку знадобляться чималі інвестиції у бізнес України, що можуть прийти лише через закордонних інвесторів, зацікавлених у такому бізнесі.

Дуже часто під час розмов з іноземними інвесторами я чую – «Зробіть точні правила гри», «розробіть покроковий алгоритм, не змінюючи жодних правил».

Та не все так просто, адже для чесного бізнесу та іноземних вкладень потрібна фінансова система, яка була би стабільною та контролюючі органи «без ручного управління».

Україна зі своїми ресурсами, нажаль, стала об’єктом викачування сировини, ми країна давалець для їх виробництва, ринок збуту і споживання готової продукції. Тому першочергово треба знищити корупцію та всі її похідні.

Окрім цього, Україні необхідний реальний антикорупційний аудит  економічного законодавства.

Такого роду аудит необхідний для вирівнювання правил ведення бізнесу і для того, аби притиснути всякого роду коефіцієнти ДФС. І тоді, з появою прозорих правил гри у підприємницькій сфері, прийдуть цивілізовані інвестори.

 
Переглядів (2581) / Коментарі (2)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...