ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Остапа Юрійчука
22-01-2019 20:46

Різдвяні дива: Київ і Москва

 
Прочитавши анонс про брифінг для преси, на якому «митрополит Данило, архієпископ Онуфрій та архієпископ Герман дадуть відповіді на запитання з приводу отримання Православною Церквою України Томосу про її автокефалію, юрисдикційних переформатувань у нашій області, подій, що сьогодні відбуваються у житті православних України», я зацікавився.
Особливо мене заінтригували юрисдикційні переформатування, бо ще не забув переформатування 1997 року, в результаті якого неждано-негадано Чернівецько-Буковинську Митрополію Української Православної Церкви Київського Патріархату патріаршими указами з Києва через нездорову ініціативу облдержадміністрації було поділено пополам. Так виникла Кіцмансько-Заставнівська єпархія з 27-ма парафіями.
Ця єпархія закостеніла десь на позначці 30 парафій з недобудованим храмом Різдва Христового і непокірною кіцманською парафією, що ніяк не хотіла розставатися зі своїм Владикою. Натомість новостворена єпархія змінювала владик, як рукавички. Онуфрій уже п’ятий.
Більше того, в Кіцмані, в збудованому тодішнім очільником будівельної галузі краю Юрієм Гаврилюком храмі святого великомученика Георгія Побідоносця, леліяв мрію стати архієреєм Павло Семанчук, клірик цієї єпархії, перейменованої на Чернівецько-Кіцманську. Він 10 років колекціонував дипломи різних вишів, а потім перейшов до УАПЦ, так би мовити переформатувався, та став єпископом Чернівецьким і Хотинським Германом. Тому недавні його заклики до Данила об’єднатися виглядали комічно.
Мене здивувало, що півчі заспівали многоліття тільки двом владикам – Герману з Онуфрієм. Останній пояснив, що Митрополит Данило відсутній через заплановане раніше богослужіння в одній із парафій. До речі, в Данила 130 парафій. Чи не їх збираються знову переформатовувати? В Германа лиш 10.
Архієпископ Онуфрій потішив журналістів інформацією, що 15 парафій збираються переходити з Московської Церкви в Київську. Чи не з облдержадміністрації ця інформація? Ми знаємо, як уміють рапортувати чиновники ще з совєтських часів. Коли в колгоспі свиноматка народила порося, голова доповів у район, що два поросятка. З району доповіли в область, що три. Там виписали району премію і наказали прислати одне порося для бенкету в обкомі партії на честь зростання поголів’я, друге поросятко направити братському народу Анголи, а третє залишити на розплід у колгоспі.
Наразі Германові дісталися Шишківці, Онуфрієві – Карапчів, а Данилові – Боянчук.
Говорити владика Онуфрій уміє файно, та занадто обтічно відповів на моє питання про державне багатство народу, мовляв, це справа міністрів юстиції та культури. Хоч відвідини мною, греко-католиком, православного храму Параскеви похвалив.
Якщо навіть 15 храмів перейдуть до Православної Церкви України, то хіба це показник, яким слід гордитися? Навпаки, працювати треба щоденно всім патріотичним партіям і громадським організаціям, поширювати серед парафіян газету «Відродження», котра єдина вже 20 років толкує те, про що останніх півроку говорить Президент Порошенко. Та в облдержадміністрації «Відродження» ненавидять, московські попи блокують, а київські невдячно замовчують.
І з румунами теж треба працювати. Чи в ОДА знають, що румунська парафія Владики Данила будувала храм святого Антонія в Чернівцях, але при потуранні влади Онуфрій (той, що в Києві) загарбав храм, а священик-румун Георгій Басараба залишився і служить у Параскевському храмі. Румуни в Румунії не раз служили з Митрополитом Данилом і краще ставляться до Владики, ніж московські румуни тут.
По великому рахунку, Онуфрій і Герман, які відщипують у Данила парафії, просто зайві. Як Данило мерз на публічних богослужіннях узимку 1990 року без них, так і нині справиться сам. Ось таке переформатування потрібне. Мелетій має 400 парафій і справляється, а в них 40 на двох за 20 років. Люди мають чітко знати: Мелетій – Москва, Данило – Київ без варіантів.
І теологію, що вже на грані існування в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, слід повернути під опіку Данила, бо дійшло до того, що декан філософсько-теологічного факультету Василь Балух і завідувач кафедри теології Микола Шкрібляк замість теологів і священиків випускають уже вантажників.
Переглядів (1103) / Коментарі (1)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...