ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Раїси Ільчук

ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ, ПОЧЕСНИЙ ГОЛОВА "ПРОСВІТИ".ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ПАРТІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВО "БАТЬКІВЩИНА"
03-01-2019 14:41

Язик: друг чи ворог?

 
Людина  наділена одним із прекрасних дарів – здатністю говорити. А мовлення неможливе без язика, який окрім смакових рецепторів, ще бере участь в артикуляції під час розмови. Дуже багато живих істот на планеті мають язик, але даром розмови, в повному розумінні цього слова, наділені лиш люди. Язик має величезну владу над нашим життям. Багато хто з нас може заперечити, що язик досить малий , щоб надавати йому такого великого значення. Але цей маленький орган не такий і безпечний. Один із апостолів Ісуса порівняв язик з штурвалом корабля. Людина може змінити напрямок  руху судна. Так само і язиком, якщо ми навчилися контролювати його, то зможемо керувати всім своїм життям. Але варто втратити контроль над язиком – і все життя будемо рухатися в неправильному напрямку. Язик невеликий, але він здатний керувати ходом життя людини.
Читачу, ти добре знаєш, що крихітне  полум’я може підпалити великий ліс. Іноді язик людини здатний принести в життя людини найбільше зло, порівняно з іншими органами нашого тіла. Але є друге – можна наповнити життя радістю і благополуччям.
Людина приручила багато  звірів і птахів, плазунів і риб. Але іноді язик повний смертоносної отрути. Є таке прислів’я: язик мій – ворог мій. Шкоду завдану нам язиком можна порівняти із збитками від пожеж, адже для вогню велика відстань не страшна. Буває так, що випадково сказане слово, здатне несподівано заподіяти комусь біль і прикрість. Що цікаво, що язик називають стрілою, оскільки він вражає на великі відстані. Удар людини можна відбити рукою, погане слово, або вигадана кимось історія може завдати людині непоправної шкоди для здоров’я. Розв’язаний   язик, як кажуть в народі, не піддається контролю. Перш ніж заговорити, людині слід пам’ятати: як тільки слово промовлене, людина відповідальна за нього. Великий гріх, коли язик може подати погану мету за хорошу, чи язиком можна виправдати свою неправильну поведінку. Може в такому разі краще взагалі не розмовляти?
Але, проте мовчання не завжди краще за слова. Адже мова може наповнити наше життя і позитивом. Просто необхідно контролювати свій язик. Людина повинна навчитися мовчати, а говорити повинна мудро, використовувати дар мови тільки для добра. Людина повинна відповідати за кожне пусте слово. Але людина за багато років життя говорить багато слів пустих. Ми знаємо добре, що те, що лежить в серці – може іноді вилитися через уста. Людина повинна старатися, щоб кожне сказане слово повинно бути благородним, від душі. Непотрібно довго слухати людину, щоб зразу зрозуміти, якими категоріями вона мислить. Власними словами ми постійно демонструємо людям, якими ми є насправді, коли говоримо. Якщо людина сказала погане слово, яким ранить людину, тому повинен знати, що це слово не зможе повернути назад. Це нам завдає велику шкоду і гріх.
Кожна людина повинна добре пізнати себе. Тому слід ретельно проаналізувати кожне слово, яке вимовляє людина. Своїм язиком можна когось посварити і цим язиком проклинати людей – великий гріх. З одних і тих же вуст виходить благословення і прокляття. Чи добре це? Чи має так бути? Ні! Бог сказав, що з одного джерела не можуть бути струмки прісної і солоної води. І що тоді робити? Кожен з нас здатний змінити власне життя через мову. Людина може перебувати в безпеці, якщо її мозок контролює кожне слово. Є таке прислів’я: погане слово вбиває людину. Будьте обережними, коли говорите.
Не потрібно руйнувати своє життя через погані слова.
Нині ми вступаємо в особливий, виборчий період. Кожен із нас планує голосувати за якогось одного кандидата. Тому важливо, щоб ми  самі керували власним язиком, а не він – нами. При цьому, добре б було, щоб ми свій язик використовували для похвали власного кандидата в президенти, а не для поширення пліток, звинувачень чи лайок стосовно іншого. Як не дивно, але саме це – керування власним язиком - стане індикатором зрілості нашого суспільства.
Переглядів (1441) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...