ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
23-11-2018 13:54

ОКУПАЦІЯ. ВИСТАВА «БІЛА БАЛАКЛАВА»

Ця стаття для тих, кому не байдужа доля України. Хоча, шановні читачі, хочу вас попередити, що виявив свій дещо професійно деформований погляд на дійсність – крізь призму будівельника, бетонознавця. Обходиться якось без скандалів. А от якби був мовознавцем, то став би, мабуть, прискіпливішим від Ірини Фаріон.

Позавчора мені ставили в іноземній клініці зубні німецькі імплантати. По дуже високій ціні. І прийшов до висновку, що це – як у нас, будівельників, те саме, що звичайні дюбелі. Можуть виготовлятися вони з нашого високоякісного титану на нашому високоточному обладнанні і набагато дешевше. А от аналізуючи шовіністичні прояви в країні, прийшов до аналогії з окремими модифікаторами бетону, які підвищують його міцність у ранні терміни твердіння, але з часом викликають корозію арматури та руйнування бетону конструкції. Взагалі, розглядаю державне будівництво як звичайний будівельний процес із урахуванням, звісно, людського фактора.

Ще, панове, ви багато чуєте від наших політиків про європейський курс і як вони переймаються його здійсненням. А от я не просто переймаюсь, а займаюсь безпосередньо модернізацією виробництва, підвищенням якості продукції та впровадженням європейських норм і бачу все це зсередини. Та виглядає воно звідти зовсім по-іншому.

Взагалі, працювати з європейськими компаніями – одне задоволення. По-перше, платять вони втричі більше, ніж наші; акуратні, дисципліновані; і отримуєш зароблене копійку в копійку і день у день. Правда, до укладання контракту вони добре викрутять тобі нутрощі, переконуючись, що з нашими працювати вигідніше, а сам контракт навіть на 5 тисяч гривень буде містити щонайменше 6 сторінок та й стільки ж додатків, де буде детально про все – етику, мораль, форс-мажор – і менше всього про зміст роботи. Добре платять – це означає, що на нашій території наш громадянин за одну і ту ж роботу отримує у 10 разів менше, ніж їхній громадянин у Німеччині чи Франції. Інакше який їм зиск мати з нами справу, адже треба ще заплатити хабар нашим чиновникам, відкати та різні дрібні побори?! Раніше цю брудну роботу виконували наші посередники, а тепер іноземці навчилися виконувати її ще краще, отримуючи для цього від компанії так звані «представницькі». Ще вчать вони нас про необхідність дотримання авторських прав. Правда, все це, мабуть, стосується тільки попси. А от використовувати десятиліттями нашу промислову власність, тобто наукові розробки та винаходи, і не сплачувати за це авторську винагороду та не вкладати жодної копійки у нашу галузеву науку – для них звичайне явище.

При всьому галасі про євроінтеграцію вже більше 20-ти років ми ніяк не можемо в повному обсязі перейти на євронорми. І причина тут не в тому, що ми тупі, а в тому, що пропонуємо ми їх удосконалення, наукове обґрунтування. Ще хочемо зробити ці норми більш відповідальними та адаптованими до наших реалій. Адже посудіть самі, раніше, за вітчизняними стандартами, ми отримували цемент і бетон гарантованої марки (тобто міцності), а тепер, за євронормами, нам гарантують тільки міцність за минулий період (хоча цікавить нас якість в отриманому мішку або вагоні) і зовсім не гарантують показники, що визначають довговічність конструкції, як корозійна стійкість і морозостійкість. При такому підході іноземні компанії та наші «шараги», що будують, не несуть ніякої відповідальності. У разі ж руйнування або аварії конструкцій знайдуть цапа-відбувайла – виконроба.

Для функціонування європейських норм потрібні ще незалежні лабораторії та експерти. І тут справа застрягла на десятиліття. І не тому що немає грошей, а тому що справді незалежні, непідкупні лабораторії та експерти не потрібні іноземним компаніям і нашим баригам. Тобто вони не проти, щоб такі були, але були їхніми, кишеньковими.

Така ж аналогія з незалежністю України. Вони – за її незалежність, але щоб була підконтрольна Європі (чи Росії). І приходжу до висновку, що ми їм усім потрібні як неоколонія, дешева підсобна робоча сила та сировинний придаток. Саме тому вони не фінансують нашу науку і професійну освіту, а тих наших працівників, які на них працюють, не навчають справжній інженерній справі, а зомбують іноземною мовою та навичками бездумного виконання технологічного регламенту.

Розуміючи необхідність інвестицій та кредитування для вітчизняної економіки, не розумію, навіщо віддають транснаціональним компаніям наші стратегічні підприємства та цілі галузі економіки. От наприклад, навіщо продали курку, що несла золоті яйця, – Криворізький металургійний комбінат, який 90% своєї продукції продає на експорт?! Навіщо була продана транснаціональним компаніям майже вся цементна промисловість?! Хіба за роки незалежності там збільшились обсяги виробництва, підвищилась якість продукції? Навпаки, в порівнянні з 1991 роком обсяги виробництва скоротились утричі, не виробляються високоміцні цементи, а обсяги експорту зменшились у десятки разів; у стільки же збільшились об’єми імпорту цементу. Хіба не можна було передати ці підприємства у розстрочку нашим громадянам? От Івано-Франківський цемзавод не продали іноземцям і тепер маємо одне з кращих у Європі підприємств.

На мій погляд, суверенність держави навіть в умовах загальної глобалізації неможлива без самостійної економіки, науки, освіти і домінування української мови та культури.

Зважаючи на викладене і озирнувшись, бачу, що країна окупована; не тільки Крим і частина Донбасу, а й майже вся її територія; не тільки військовими Росії, а й транснаціональними компаніями й олігархічними кланами. А самі олігархічні клани та їхня прислуга, тримаючи гроші в іноземних банках, знаходяться на добрячому гачку у спецслужб США, Європи та Росії. На цьому окупація України не закінчується, адже з кожним роком на наш ринок здійснюється агресивна експансія іноземної продукції та разом з нею й ідеології. А щоб ми не змогли протистояти цій агресії, нищаться підприємства-конкуренти, середній клас, включаючи вчених, конструкторів, технологів; фальшується вища технічна освіта; влаштовується обструкція інакомислячим. Саме окупантами всіх мастей ширяться фейки про так званих бандерівців, жидів, масонів і світовий уряд.

От таку незалежність ми сьогодні маємо. На мій погляд, незалежна суверенна Україна невигідна сьогодні ані Росії, ані Західній Європі, ані нашим олігархам.

Отже, серед багатьох викликів насамперед нам потрібна мудра, послідовна і високофахова деокупація країни, яка за своєю актуальністю, можливо, може бути прирівняна до національно-визвольної боротьби. Це не означає, що я закликаю відбирати підприємства в іноземних компаній та олігархів. Якщо вже так сталось, нехай собі працюють, отримуючи чесний прибуток, але при цьому поважають наші закони, інтереси нашої держави та її народу, державну мову та культуру.

Слава Україні!

 

PS

На дошці об’яв будинку з’явилось повідомлення такого змісту «18 листопада об 11:00 на подвір’ї будинку відбудеться виставка баранів».

На 11 годину почали підтягуватись мешканці, і зібралось їх аж кілька сотень. Чекали півгодини, годину, дві і все запитували один одного: «А де ж барани?». Поки один, дуже розумний, не сказав їм: «Так подивіться ж один на одного».

Згадав про цей жарт, коли побачив кілька сотень людей, які прийшли 18 листопада на Михайлівську площу Києва на заклик у соціальних мережах якоїсь істоти у білій балаклаві до збройного повстання проти влади. Все це виглядало дешевою виставою, зрежисируваною білими нитками, тобто примітивною провокацією, на яку повелися половина учасників, а другою половиною були представниками спецслужб та штатні стукачі. Радісно усвідомлювати, що в Україні не так вже й багато баранів!

І от, добре розігрівши публіку, через дві години з’являється «біла балаклава», але скоро виявляється, що на відміну від тої, котра закликала до повстання, ця розмовляє тільки російською. Всі зрозуміли, що це – провокатор. Ще через годину, нарешті, виходить справжня «біла балаклава» і починає вішати локшину, що влада намагається його застрелити, і якщо він загине, то звинувачує в своїй смерті хасидів Хабаду. Одразу ж після нього виступив відомий провокатор Григорій Нестеренко зі звинуваченням, що владу в Україні захопила «пархата жидва». У натовпі його підтримували провокатори в тюремній одежі з Вінничини, які відомі своїми витівками ще під час акцій Михайла Саакашвілі.

Марно було цим провокаторам і дебілам пояснювати, що саме в синагозі Хабаду формувалися батальйони «Дніпро-1» та «Дніпро-2»; що хабадники брали участь у захисті України в батальйонах «Правого сектора» та «Азова»; що майже всі ключові посади в державі займають етнічні українці, які зрадили ідеали Майдану. Все одно вони не зрозуміють, що головний внутрішній ворог в Україні не має ані національності, ані віри, ані честі і совісті, –  це бариги, шахраї та злодії.

Про те, що це провокація, свідчила поведінка поліції, яка не поспішала арештовувати істоту в білій балаклаві, а мляво відтіснила такий же млявий натовп від воріт храму, за які на подвір’я, в туалет, утік наш «герой». І ніхто йому не заважав, хоча на кожному кроці там камери відеонагляду, а поруч стояли автобуси спецпризначенців.

Яка ж мета цієї провокаційної вистави? І які методи застосовували наші вороги-окупанти? Щодо методів – то вони добре відомі працівникам боєнь. Це використання бугая-провокатора, який веде корів на забій. А мета – розколоти потенційно повстанський рух в Україні, засадивши за ґрати радикально налаштованих чесних і щирих із так званих «Тячівських повстанців», Руху нових сил, груп Артема Семеніхіна та Надії Савченко, звинувативши їх у порушенні кримінальних статей, які полягають у закликах до повалення влади збройним шляхом.

Щоб цього не сталося, хочу поділитися досвідом першого і другого Майданів, які зібрали мільйони людей. Мабуть, ви пам’ятаєте, як тоді у ворожих ЗМІ повідомлялося, що нібито на Майдані били російськомовних. Таке було, і, мабуть, били замало. Та не тому що вони «російськомовні». Російськомовних було більше половини учасників. А тому що вони були провокаторами (у тому числі й україномовними). Отже, будьмо мудрими, сильними, пильними і цілеспрямованими.

Переглядів (1350) / Коментарі (6)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...