ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Ігор Нажига

Депутат Сокиряьнської районної ради
27-06-2018 13:46

Сім'я без свідоцтва про шлюб: особливості децентралізації

Потенційно найперспективніші громади з центрами в містах обласного значення на жаль пасуть задніх в адміністративно територіальній реформі. Що кидає тінь на світле майбутнє даної реформи. Зі слів віце-прем'єра Геннадія Зубка таких громад в Україні налічується 150.

 

Децентралізація зустріла жорстокий супротив на місцях. Адже як і будь яка інша реформа, що несе позитивні зміни, вона ніяк не влаштовує представників старої номенклатури, які за українськими традиціями глибоко пустили коріння на обласному та районному рівні. Такі собі удільні князьки, які зазнають непоправних втрат при зміні правил гри.

 

Громади, що наважилися на об'єднання вже впевнено демонструють позитивний вектор розвитку та чималі здобутки, про які раніше і не мріяли. Та у випадку з містами обласного значення ситуація кардинально інша. Вони поділилися на дві команди: одні можуть але не хочуть, а інші хочуть але не можуть. Так 47 громад з центром в містах обласного значення (серед яких і наша Новодністровська ОТГ) вже пройшли всі етапи формування громад, передбачені ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та вткинулися в фінішну стрічку, в обличчі Центральної виборчої комісії, яка виявилася резиновою та нездоланною. Взявши собі на озброєння історію про ніби то невідповідність Конституції та потребою в зміні адміністративних меж районів, вони впевнено відфудболили всі звернення про проведення перших виборів у таких громадах. Цим своїм кроком вони додали вагомих аргументів для противників реформи, які швидко взяли це собі на озброєння. Створилася патова ситуація, коли населені пункти виявили бажання, провели слухання, прийняли відповідні рішення але не можуть сформувати керівний склад громади. Юридично вони об'єднані, а фактично ні. Як кажуть в народі: "І сватання зробили, і батюшка благословив, і кабана закололи, а до весілля все ніяк не дійде...". Тож чи зможе реформа децентралізації заполучити перемогу, коли її форварди протирають лаву запасних? 

 

 4 травня вступив в силу Закон України №6466, який знімає перешкоди на шляху об'єднання навколо міст обласного значення. Він відкриває альтернативний шлях для таких громад. Цим законом міста обласного значення, на момент об'єднання, прирівнюються до спроможних громад і сільські населені пункти вже мають змогу дооб'єднатися до міста за спрощеною процедурою. Це не передбачає проведення виборів і дає змогу вийти на прямі міжбюджетні відносини.

Але і тут не все просто... Так як цей Закон повертає наші громади на стартові позиції.

 

Продовження незабаром...


Фоторепортаж
   
Переглядів (1016) / Коментарі (8)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...