ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
18-03-2018 21:45

«Покуда есть на свете дураки…»

 

Покуда есть на свете дураки,

Обманом жить нам, стало быть, с руки.

Какое небо голубое,

Мы не сторонники разбоя:

На дурака не нужен нож,

Ему с три короба наврёшь –

И делай с ним, что хошь!

(Песня кота и лисы из фильма «Приключения Буратино»,

сл. Б. Окуджавы)

Насамперед, не поспішайте радіти з того, що ви не дурні, адже живемо ми в суспільстві, в якому влада і з мудрого зробить дурня. В цьому неважко переконатись кожному з нещодавнього життєвого досвіду.

Отже, з яким натхненням, з якою рішучістю подолати корупцію і шахрайство в країні ми виходили на Майдан! І що? Чи були ми тоді дурнями? Теж ні! То чому ж так сталось? А тому, що, використавши справедливе невдоволення народу, купка злодюг і шахраїв зуміла втертись до нас у довіру і захопити владу в країні. Невже не було на Майдані мудрих людей, які могли б все це спрогнозувати? Так, були і пропонували ще під час Помаранчевої революції створити «Революційну варту», яка б офіційно виконувала функції наглядової ради за діяльністю органів влади. А хіба під час революції Гідності та у постреволюційний період, 1.6.2014, не був оприлюднений «Ескізний проект постреволюційного Майдану», в якому передбачалось надання Майдану офіційного статусу органу народного контролю? (http://www.bukinfo.com.ua/blogs/show?lid=46266). Хіба вам не казали 15 липня 2014 р. «Злиємо Майдан – втратимо Україну»? (Марко Файнер: "Не дамо знищити Майдан!"). Все це було, але ніхто про це навіть слухати не хотів. Майже кожен бачив головну мету в тому, щоб «завалити зека».

Не виключаю і того, що так звані лідери Майдану добре знали, чого хочуть, і, як могли, замовчували та ігнорували думки інакомислячих. А тепер саме ті, хто допомагав майбутнім можновладцям робити з людей лохів, найбільше жаліються на нову владу.

Нічого не зрозуміли і ті, хто був проти революції Гідності тому, що від мішанини в голові нездатні відмежувати мухи від котлет, усвідомити, що Майдан і влада та війна – це зовсім різні речі, які спеціально змішали для того, щоб люди нічого не зрозуміли.

І тепер, занурюючись у нірвану, проявляючи байдужість і не бажаючи об’єднатись, всі конструктивні опозиційні сили теж чинять немудро. Так, навчені гірким досвідом, ми маємо бути пильними, добре вивчати біографії (не задекларовані і не нав’язані нам засобами масової інформації) всіх лідерів партій і рухів разом з їхніми писарями, перевіряти кожного ретельніше, аніж це колись робив КДБ. Пам’ятаю, що, надаючи мені допуск до секретних науково-технічних матеріалів, ставили запитання, які свідчили, що в КДБ знали про життя мого діда більше, ніж знав я сам.

Аналізуючи програми та дії нових партій і рухів за покращення ситуації в країні, можна побачити невідомо звідки виниклу купу авантюрних, шахрайських проектів іноземних спецслужб, розрахованих на дурнів. Але є чесні та щирі, і наша мудрість полягає в тому, щоб відрізнити, відмежувати чисте від брудного, чесне від брехливого. Хоча, на мій погляд, всім цим прогресивним намірам дуже не вистачає державної мудрості, професіоналізму, життєвого досвіду, системного стратегічного мислення та рішучості.

Шахрайські органи влади та різні політичні шобли намагаються зробити нас дурнями буквально на кожному кроці. Так протиставмо ж їм наш розумний протест. Наведу кілька життєвих прикладів.

Нам постійно дурять голову тим, що треба сплачувати всі податки і страхові внески, та ще й примушують це робити під страхом кримінальної відповідальності. Я не проти, але я за те, щоб ті, хто примушують нас це робити, несли повну відповідальність (включаючи власним майном) за зароблені нами кошти, що переказуються у державні фонди. Та ми бачимо зовсім інше. Для прикладу, люди, які заробляли важкою і результативною працею зарплату еквівалентну двом тисячам доларів США на місяць і відраховували у Пенсійний фонд третину свого заробітку, тобто по 8 тисяч доларів на рік, за 40 років трудової діяльності мали б накопичити 320 тисяч доларів (а з урахуванням процентної ставки – вдвічі, втричі більше) і тепер отримувати пенсію не менше еквівалентної $1300 (1300 доларам США) на місяць, а отримують $300-350, тобто по $1000 щомісяця у нас крадуть і дерибанять можновладці. Повернути вкрадене, витрясти зі злодіїв з потрохами вкрадене у народу – це основна теза та головний критерій оцінки діяльності кожної партії та руху в країні. Не зробили цього за 6 місяців – геть з влади назавжди!

Подібне і з вкраденими у людей трудовими заощадженнями в банківській сфері. Це і є «солідарна система» відповідальності влади перед народом. Чому саме повернення пограбованого у людей вважаю основним критерієм? А щоб на зміну одним злодіям не прийшли інші, щоб наші революції не стали просто випускним клапаном пари. Без цього зобов’язання не голосувати за жодну партію, жодного кандидата!

Під страхом судових позовів і конфіскації майна нас постійно дурять оплатою за комунальні послуги, не замислюючись при цьому навіть над тим, що цим грубо порушують закони, які самі нам нав’язали. Де договори про надання послуг, передбачені законом про житлово-комунальні послуги з кожним споживачем? Де облік витрат? Де обґрунтування тарифів, акти приймання робіт і послуг та, врешті-решт, право вибору постачальника кожним споживачем? І на потуги вирішити цю проблему силою влада у відповідь отримає силу. Наведу конкретні приклади. Я проживаю в Києві у 330-квартирному будинку, який має прибудинкову територію до 6000 м2 (власник території невідомий). Обслуговують цю територію два двірники пенсійного віку, які, у кращому випадку, один раз на місяць миють під’їзди; на зарплату двірників витрачають з усіма відрахуваннями 15 тисяч грн на місяць. Ще два сантехніки на 6 кварталів з долевою зарплатою 10 тисяч грн на місяць; ще 15 тисяч грн на місяць за вивіз сміття та інше. Разом 40 тисяч грн на місяць. Сплачуємо ми, мешканці, по 280-330 грн з квартири, тобто 100 тисяч грн щомісяця. Запитання! Куди зникають 60 тисяч грн щомісяця або 720 тисяч грн щороку тільки з одного будинку? Вкрали, роздерибанили – хто? До матеріальної та кримінальної відповідальності!

Подібне і з енергоносіями, коли нас примушують платити за надра, які належать народові, на утримання монополістів, за безгосподарність і дерибан у комунальній сфері та міському господарстві.

Не секрет, що в країні вистачає баранів, тобто людей з обмеженими розумовими можливостями. Це – наша біда і наші внутрішні вороги, які ще небезпечніші, ніж зовнішні, так як їхніми голосами до влади приходять зрадники, шахраї та злодії, їхніми діями нищиться Держава. Але не дамо робити з нас баранів і дурнів, а з народу – бидло. На силовий примус відповімо силою, на мовчазне шахрайство – мовчазним бойкотом і страйком.

Будьмо мудрими! Єднаймося! Слава Україні!

 
Переглядів (1358) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...