Новини Чернівці. БукІнфо. Чернівці. БукІнфо - Чернівецькі новини / Буковинські новини. Буковина. Чернівецька область. Новини Буковини. Новини Чернівецької області.

 
 
ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 

Веб-конференцiя
Чернівці крокують до Європи
29 Липня
Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
Loading...
 
SELECTORNEWS - покупка, обмен и продажа трафика
 
 
 
Loading...
 
ФСК

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Стрічка гарячих новин  /  ЗДОРОВ'Я   >>> Сьогоднi: 22-02-2017
Головне
Субота, 18 Лютого
БУДЬМО УВАЖНІ! / За 7 тиждень 2017 року (з 10.02.2017 по 16.02.2017) в Чернівецькій області зареєстровано 4 248 випадків ГРІ, з яких 3075 – у дітей (72,3%).  Госпіталізовано 161 хворого, з них - 133 дитини, - інформує Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України. Порівняно з попереднім 6 тижнем 2017 року, в цілому по Чернівецькій області захворюваність ГРІ зросла на 5,5%. 
П'ятниця, 17 Лютого
+ Фоторепортаж
МИЛОСЕРДЯ / Петращук Марія Дмитрівна звертається до всіх небайдужих людей за фінансовою допомогою в складний для її сім’ї час. В пані Марії хворий син, Петращук Сергій Михайлович 15.09.1991 р.н., мешкає в с. Остра Кіцманського району, інвалід дитинства другої групи (хвороба Гіршпрунга). Оперований в 2006 році (Функціонуюча сигмостома, часткова кишкова непрохідність). Хлопцю щоденно потрібні калоприймачі, без яких життя неможливе. Мама просить благодійників, всіх людей, у кого є можливість і не черстве серце, пожертвувати гроші на щоденні медичні та життєві потреби сина Сергія.
Четвер, 16 Лютого
ПОРА ЗАДУМАТИСЯ... / Кількість пологів продовжує зменшуватися. Якщо 2014 року в області було 11528 пологів, у 2015 – 10479, то у 2016 році – лише 10009. Майже половина з них, а саме 46,8% відбулися у міських пологових будинках. Найменше пологів прийняли у Кельменецькому районі – 168, у Путильському – 262 та у Герцаївському – 315, що є триважним сигналом не лише демографії, але й якості роботи спеціалістів, - повідомляє АСС з посиланням на прес-службу ОДА.
Вiвторок, 14 Лютого
БЕЗ "ЗАСЛУГ" ВЛАДИ / Українське видання "Фокус" назвало Чернівецьку область найбезпечнішою областю в Україні для здоров'я та визначило екологічну ситуацію як задовільну. Екологи взяли для порівняння шість показників: викиди в атмосферу забруднюючих речовин; скидання стічних, шахтно-кар'єрних і колекторно-дренажних вод; частка питної води, яка за якістю не відповідає стандарту; створення особливо небезпечних відходів I-III класів (неонові лампи, батарейки, кислоти і т. ін.); концентрацію нітратів у ґрунті; а також середньорічну дозу радонового опромінення, отриманого людиною, яка 80% часу проводить у приміщенні.
Понедiлок, 13 Лютого
ПОЗИТИВНІ НОВИНИ / Вчені з США запропонували спосіб діагностування шизофренії за аналізом крові. Результати роботи дослідників опубліковані в журналі Analytical Chemistry, передає DT.UA. При діагностуванні шизофренії дослідники запропонували звертати увагу на оксидативний стрес – пошкодження клітини в результаті окислення. Цей механізм пов'язаний з багатьма захворюваннями, включаючи розлади психіки.
Субота, 11 Лютого
БОЛІСНІ РЕФОРМИ / Зарплата сімейних лікарів після старту реформи первинної медичної допомоги буде складати близько 11 тисяч гривень. Про це повідомляє у своїй статті видання "Дзеркало тижня". Так за кожного хворого сімейний лікар має отримувати 210 грн. Обслуговуючи двох тисяч пацієнтів, лікар, згідно із заявами МОЗ, буде отримувати на свою практику 420 тис. грн на рік. Однак на початку йому доведеться зібрати пакет документів, щоб відкрити ФОП. Чи вистачить цих грошей на рік – запитання риторичне. 
НАШЕ ЗДОРОВ'Я / На 15 відсотків зросла заховрюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом останнього тижня. Про це повідомляє molbuk.ua з посиланням на обласний лабораторний центр. - В Чернівецькій області зареєстровано 4026 випадків ГРІ, з яких 2938 серед дітей, - повідомляють у лабораторному центрі. - Госпіталізовано 134 хворих, з них 109 діти.

Вiвторок, 7 Лютого
ТРИВОЖНА СИТУАЦІЯ / У селі Грозинці, що на Хотинщині, на карантин до 13 лютого закрили місцевий навчально-вихвоний комплекс. Причина – масові випадки захворювання на вітряну віспу. За інформацією Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, наразі зафіксовано 50 випадків захворювання, серед захворілих 46 дітей. Як повідомив кореспонденту БукІнфо голова села Грозинці Василь Гавриш, офіційну причину місцевому населенню поки не повідомили, але враховуючи кількість хворих – рекомендували закрити місцевий навчальний заклад на карантин.

БОГ МИЛУЄ / У червні 2016 року тварини почали гинути в одному із фермерських господарств у селі Довжок, Новоселицького району. Як повідомляє прес-служба Новоселицької РДА, на черговому засіданні члени комісії одноголосно прийняли рішення зняти з 6 лютого обмеження пов'язані з АЧС в ФГ «Дружба народів», розташованих поруч приміщень для відгодівлі свиней жителів с. Довжок Новоселицького району.
Понедiлок, 6 Лютого
БУДЬМО ЗДОРОВІ / За даними всеукраїнського опитування, проведеного в рамках дослідження «Індекс Здоров’я. Україна — 2016», 39% громадян за останні 12 місяців хворіли, але не відвідали лікаря через брак коштів. При цьому серед тих опитаних респондентів, які за останні 12 місяців все ж таки мали витрати на медичну допомогу чи ліки у зв’язку зі зверненням до лікаря, 64% громадян було складно знайти потрібні кошти. Кожен третій з них, щоб покрити вартість амбулаторного лікування, змушений був позичати (у родичів чи друзів, у банківській установі) або продавати коштовності і майно.
Субота, 4 Лютого
БУДЬМО УВАЖНІ! / Станом на 4 лютого в селі Грозинці Хотинсього району зареєстровано 46 випадків захворювання на вітряну віспу. Серед захворілих 43 дитині (найменшій – два з половиною роки), а також троє дорослих, двоє з яких – вагітні. Усі випадки легкої та середньої важкості. Відтак не потребували госпіталізації. Наразі захворілі на вітряну віспу мешканці села отримують необхідне лікування вдома під спостереженням сімейних лікарів.
Четвер, 2 Лютого
МЕДИЧНИЙ ЛІКНЕП / Подання пропозицій про створення госпітальних округів належить до сфери відповідальності місцевої влади. Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я слідкують за методологією та технічними критеріями формування округу, а громади визначають яких медзакладів і скільки вони потребують. Госпітальний округ повинен мати такі межі і такий набір закладів, щоб у перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу. Робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 року та відбуватиметься в 3 етапи. 
Вiвторок, 31 Сiчня
БУДЬМО ЗДОРОВІ / За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні 2016 року,дві третини опитаних знають, хто є їхнім сімейним лікарем або терапевтом, інша третина – не знають. Чим старші респонденти, тим більша їхня обізнаність про сімейного лікаря. Жінки більше володіють цією інформацією, аніж чоловіки.
Четвер, 26 Сiчня
РЕФОРМА В ДІЇ! / 25 січня відбулось відкриття Центру первинної медико-санітарної допомоги Глибоцької ОТГ. Це перший в області ліцензований центр ПМСД, який з’явився в об’єднаній територіальній громаді. До непересічної події долучилось чимало поважних гостей: представники обласної та районної влади, депутати різних рівнів, голови об’єднаних територіальних громад області, керівництво та працівники Глибоцької ЦРЛ та Глибоцького районного центру ПМСД, місцеві мешканці тощо. 
Понедiлок, 23 Сiчня
НА ЗДОРОВ'Я! / Нове медичне обладнання, комп'ютерну техніку вартістю 20,3 мільйона гривень отримали лікарні та поліклініки Чернівців. Усе обладнання закуплене за кошти з міського бюджету через систему електронних закупівель Prozorro, пише molbuk.ua. Нове обладнання отримали практично всі міські лікарні, поліклініки та пологові будинки. Найбільш дороговартісне обладнання отримали міська клінічна лікарня №3 (6,3 млн грн), клінічний пологовий будинок №2 (6,3 млн грн), міські поліклініки №3 (3 млн грн) та №3 (2,5 млн грн). 
БУДЬМО ЗДОРОВІ! / Навіть якщо ви вже перехворіли на грип та ГРВІ цієї зими, це зовсім не означає, що захворювання вам більше не загрожує - адже в українських регіонах циркулює багато різних штамів, а з урахуванням постійних перепадів погоди організм стає більш сприйнятливим до вірусів. Про це повідомила ГолосUA лікар Вікторія Савицька. Після затяжних новорічних свят напевно багато хто набрав пару-трійку зайвих кілограмів, але, за словами фахівця, ніяких радикальних методів схуднення зараз застосовувати не варто.
Середа, 18 Сiчня
НАЇСТИСЯ ВІД ПУЗА / На харчування одного хворого в обласних і міських лікарнях Чернівців виділяється від 5,6 гривні до 7,5 гривні. Про це йдеться у відповіді на запити, надані лікарнями кореспонденту molbuk.ua Обласна лікарня В обласній лікарні,що знаходиться на вулиці Буковинській, повідомили, що на харчування одного хворого у 2016 році витрачали 7,4 гривні. Нинішнього року цю суму збільшили “аж” на десять копійок і вона становитиме 7,5 гривні.
Вiвторок, 10 Сiчня
ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ / Факти (телеканал ICTV) проаналізували, від яких хвороб найчастіше помирають українці та європейці та як змінювалось населення України за роки незалежності, передає сайт "Патріоти України". Кожної години населення України зменшується на 80 осіб. Україна - 2-а в світі за показником смерності на тисячу осіб, розташовуючись у цьому сумному антирейтингу в компанії африканських країн - ПАР, Лесото, Чаду, Гвінеї-Бісау.9 мільйонів. Саме настільки скоротилось населення України за 25 років незалежності.
Недiля, 25 Грудня
ПИХ-ПИХ... / Конституційний суд Грузії дозволив жителям країни вживати марихуану в невеликих кількостях. Головною умовою легального вживання наркотику суд назвав недостатній для продажу обсяг. Про це повідомляє ВВС. На думку суду, у випадках, коли мова йде про обсяг не більше 70 грамів марихуани, практично неможливо довести, що її власник планував збути наркотик. У зв'язку з цим кримінальне покарання за її зберігання і вживання суд визнав негуманним.
П'ятниця, 23 Грудня
РЕФОРМАЦІЯ МЕДИЦИНИ / Методику реалізації медичної реформи керівники департаменту охорони здоров`я ОДА обговорювали на нараді в Києві. Як розповів кореспонденту molbuk.ua Юрій Лесюк, заступник директора департаменту, спершу буде реалізовуватись реформа надання первинної медичної допомоги. Окрім того, готується реформа вторинного рівня - центральні районні лікарні матимуть іншу назву і функцію.
Четвер, 22 Грудня
БУДЬМО ЗДОРОВІ / У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) 2016-2017 років управління Держпродспоживслужби в м. Чернівцях звертає увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань. Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Понедiлок, 19 Грудня
НЕЗДОРОВА АТМОСФЕРА / Медики КМУ «Чернівецький міський протитуберкульозний диспансер» проти об`єднання з обласним протитуберкульозним диспансером. У зв`язку з проблемою, що виникла, працівники міського протитуберкульозного диспансеру зібралися на збори. Вважають: це більше схоже на ліквідацію, адже про працевлаштування медиків в жодному офіційному документі не йдеться. - В обласному протитуберкульозному диспансері надто маленьке приміщення, щоб вмістити там дві медустанови. 
БУДЬМО ЗДОРОВІ / Цього року грип в Україні забрав життя вже чотирьох людей. Українці дослухалися до поради лікарів про те, що щепитися проти грипу ще не пізно, але є кричуща проблема з наявністю вакцин. Цій темі присвячений сюжет ТСН на каналі 1+1, передає bzv.org.ua. Вакцинуватися в сезон можна, перенесене ГРВІ – не завада. В Україні щеплюють одразу після одужання. До речі в США та західній Європі щеплення роблять навіть під час ГРВІ, якщо температура пацієнта не вище 38 °С.
Субота, 17 Грудня
ШУРИ-МУРИ... / Заробітна платня у лікарів залежить від ефективності практики: організації роботи, витрат на інфраструктуру, енергоефективність. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, даючи відповіді на запитання, які виникли у читачів після публікації тексту "Фабрика здоров'я. Що ми змінюємо у системі охорони здоров'я". Ковтонюк пояснив, що зарплатня лікарів в медичних бюджетних закладах регулюватиметься тарифною сіткою так само, як зарплатні будь яких бюджетних закладів в країні.
П'ятниця, 16 Грудня
БУДЬМО ЗДОРОВІ / Чи варто робити щеплення щороку та чому краще купувати недорогі українські препарати. Через епідемію грипу та ГРВІ школи Києва почали закривати на карантин. Сьогодні таких шкіл уже 10. Окрім столиці, епідемію (поріг якої становить 900 хворих на 100 тисяч населення) оголошено вже в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській і Чернівецькій областях.
Середа, 14 Грудня
ЩЕ НЕ ВЕЧІР / Епідеміологи прогнозують пік епідемії грипу в Україні в лютому. Як передає УНІАН, про це повідомила журналістам завідувачка Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров`я Тетяна Дихановська. За словами експерта, на 49-му тижні Україна переступила через епідемічний поріг із захворюваності на грип і ГРВІ, але це ще не пік.
Субота, 10 Грудня
БУДЕМ ЖИТИ - НЕ ПОМРЕМ... / 30 листопада Кабінет Міністрів України – дав старт створенню системи громадського здоров’я в Україні, ухваливши Концепцію громадського здоров’я. Про це з посиланням на прес-службу МОЗ повідомляє Департамент охорони здоров'я Чернівецької ОДА Вперше на рівні держави ставиться пріоритет на профілактиці, тобто на попередженні хвороб, а не лише на лікуванні. 
БУДЬМО УВАЖНІ! / У Чернівецькій області зареєстровано 12993 випадків ГРВІ, з яких 9418 діти (73 відсотки) протягом останнього тижня. Госпіталізовано 379 осіб, з них 260 дітей. В порівнянні з попереднім 48 тижнем року в цілому по Чернівецькій області захворюваність ГРВІ збільшилась в 1,8 рази. Про це повідомили на сайті обласного лабораторного центру
Четвер, 8 Грудня
БУДЬМО ЗДОРОВІ! / Програма розвитку ООН доставила першу партію ліків, закуплених за державними програмами лікування за кошти бюджету 2016 року. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я. "В Україну поставили першу партію ліків для пацієнтів, хворих на рідкісне генетичне захворювання мукополісахаридоз, закуплених за кошти державного бюджету 2016 року через міжнародну організацію ПРООН", - йдеться у повідомленні.

Вiвторок, 6 Грудня
АКТУАЛЬНО! / Правильне харчування під час грипу допоможе полегшити перебіг хвороби, знизити ризик ускладнень і прискорити одужання. Лікарі категорично не радять у таких випадках вживати важку їжу, яка довго перетравлюється. Адже замість того щоб боротися з інфекцією, організм кине всі сили на засвоювання ситної трапези. З меню хворого варто виключити м'ясо, смажені та жирні продукти. Все це потрібно замінити супами.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ! / Здорове харчування важливе в незалежності від того, скільки вам років. Та, як виявилося, з віком можуть змінюватися і поживні речовини, які потрібні для підтримки вашого організму. Портал "Healthinfo" повідомив, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими у будь-якому віці. Пропонуємо ознайомитися з ними разом.
Середа, 30 Листопада
ЯК ЇМ ВИЖИВАТИ? / Хворих на цукровий діабет в Україні налічується близько 2 млн. осіб. У попередні роки держава брала на себе зобов'язання щодо безоплатного забезпечення таких хворих препаратами інсуліну, шляхом їх закупівлі за централізованою процедурою. Однак, з метою знищення корупційних схем, прийняли рішення про перехід на закупівлі препаратів інсуліну за кошти місцевих бюджетів.
Понедiлок, 28 Листопада
БУДЬМО УВАЖНІ! / Про стан захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип йшлося під час апаратної наради, яку провів сьогодні голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук. Як поінформувала в.о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Наталія Гопко, за останній тиждень відповідна захворюваність зросла, порівняно з попереднім тижнем, на 20%. 
Вiвторок, 22 Листопада
У ВСІХ НА СЛУХУ / Ввечері 17 листопада по дорозі з Києва до Львова в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заїхала до Житомира: спочатку поспілкувалася з головою ОДА Ігорем Гундичем, а потім зустрілася з кількома місцевими журналістами, яким розповіла про старт медичної реформи, яка передбачає три етапи, зміни в роботі лікарів та їхню майбутню зарплату. Її запитали: З наступного року вже починається запровадження медичного страхування: що саме планується, чого очікувати людям? - З 2017 року розпочнеться на первинній ланці оплата послуг.
ОТАКОЇ! / На Хмельниччині з гострою кишковою інфекцією госпіталізовано 9 дітей та трьох дорослих, які брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Перлина Кам'янця". Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції України в Хмельницькій області. Інформують, що попередній діагноз госпіталізованих - гостра кишкова інфекція середньої важкості. Стан здоров’я дітей та дорослих лікарі характеризують як задовільний.
БЕРЕЖІМО СЕБЕ! / На другий тиждень спостерігається зростання захворюваності. В Україні вже клінічно вставлений грип А і В. Головний державний санітарний лікар Чернівецької області Наталя Гопко каже, що ситуація така очікувана. Щодо грипу, то медики прогнозують циркулювання трьох штамів Аби попередити поширення захворювання, роботодавці не повинні допускати до роботи хворого, впевнені фахівці, - інформує Агенція АСС.
Понедiлок, 21 Листопада
БУДЬМО ЗДОРОВІ, ПИЙМО ДО ДНА! / Дедалі більше досліджень вказують на те, що алкоголь зовсім не ворог серцю, а навпаки, несе користь здоров'ю. Позитивний ефект від помірного вживання хмільних напоїв навіть порівнюють зі скиданням зайвої ваги. Те, що люди, які вживають алкоголь у розумних дозах, мають нижчі шанси померти від захворювань серця, підтвердили вже близько 100 масштабних досліджень. На сей раз про це заявили китайські науковці, підкресливши: головне – це помірність. Про це пише Time, передає Українська правда.

БУДЬМО УВАЖНІ / Про відсутність ліків для боротьби з грипом та вірусними інфекціями у відділенні заявила депутат облради та лікар-інфекціоніст Ольга Кобевко, передає ІА АСС. "Я як інфекціоніст заявляю Вам, що інфекційне відділення зараз має нуль медикаментів щодо вірусної терапії, щодо грипу. Ви про це не знаєте навіть. А я Вам кажу – що епідемія планується на листопад", - сказала медик. Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції різко зросла протягом останнього тижня. Про це molbuk.ua повідомили в обласному лабораторному центрі.
В ЗДОРОВОМУ ТІЛІ ЗДОРОВИЙ ДУХ / З 20 листопада 2016 року активісти Чернівецької організації "Студентська Свобода" відновили регулярні заняття спортом і закликають всіх охочих долучатись до цих заходів. У реалізації ідеї створення акції за здоровий спосіб життя студентам допоміг депутат-свободівець Іван Апостолюк, повідомляє прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода".

Субота, 12 Листопада
МЕДИЧНИЙ ПРОГРЕС / 11 листопада у Чернівцях відбулася науково-практична конференція «Інноваційна лапароскопічна гінекологія». 20 років тому на Буковині стали займатися лапароскопією, тож даний науковий захід присвячений саме цій ювілейній даті. Як повідомляє кореспондент БукІнфо, специфікою даної конференції стала жива хірургія – упродовж практичної частини заходу з операційної КЗОЗ «Медичний центр лікування безпліддя» здійснювалася пряма трансляція в Буковинський державний медичний університет, де близько 60 фахівців з усієї України зібралися для обміну досвідом і глибокого вивчення лапароскопії. 
Попереднi новини:  
12345...971»