Новини Чернівці. БукІнфо. Чернівці. БукІнфо - Чернівецькі новини / Буковинські новини. Буковина. Чернівецька область. Новини Буковини. Новини Чернівецької області.

 
 
ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 

Веб-конференцiя
Чернівці крокують до Європи
29 Липня
Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
Loading...
 
SELECTORNEWS - покупка, обмен и продажа трафика
 
 
 
Loading...
 
ФСК

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Стрічка гарячих новин  /  ІСТОРІЯ   >>> Сьогоднi: 24-04-2017
Головне
Субота, 8 Квiтня
УВАГА, КОНКУРС! / 10 квітня відбудеться презентація Всеукраїнського конкурсу учнівських творів (статей, есе, нарисів) на тему: «Мама Героя», присвяченого Дню матері. Конкурс ініційовано Всеукраїнським об’єднанням українок «Яворина» за підтримки ВО «Свобода». Конкурс проводиться з 1 квітня до 1 травня. У ньому можуть брати участь учні 9-11-х класів. Приймаються учнівські твори, в яких викладено історію (історії) подвигу захисника Батьківщини...
Понедiлок, 3 Квiтня
ІСТОРИЧНА ПРАВДА / Исторически Кубань принадлежала Украине. Самой большой составной Войска Запорожского была именно кальмиуская паланка. Украинцы на Кубани, вплоть до Голодомора, составляли подавляющее большинство. Почти сто лет тому назад началась упорная борьба за влияние на Кубань между Украиной и пророссийским Доном. 4 января 1918 года, на призыв украинской Черноморской Рады 29 политических партий и организаций поддержали Третий Универсал Центральной Рады Украины и обратились к Кубанскому Войсковому Правительству с призывом присоединиться, когда-то отторгнутой Кубани, к Матери-Украине.
Субота, 1 Квiтня
НАША ІСТОРІЯ / Сьогодні, 1 квітня, в урочищі Варниця поблизу села Біла Криниця Глибоцького району голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян разом з представниками місцевої влади та громади вшанував пам’ять невинно убієнних більшовиками буковинців. Участь у жалобних заходах з нагоди 76-ї річниці жахливого злочину комуністичного режиму також взяла Генеральним консулом Румунії в Чернівцях Елеонорою Молдован, народний депутат України Григорій Тіміш, депутати обласної та місцевих рад.
П'ятниця, 31 Березня
УНІКАЛЬНА ЗНАХІДКА / Під час весняних робіт у полі тракторист зачепив щось тверде. Спочатку подумав, що просто камінь, але розгледів на ньому людські обриси. Чоловік звернувся до вчених. Для вивчення незвичайної знахідки на місце терміново виїхали археологи та історики. Виявилося, місцевий житель натрапив на унікальну скульптуру. Ранню скіфську бабу датують 5 ст. до н.е.

СЛІД ПАМ'ЯТАТИ / Президент України Петро Порошенко виступив зі зверненням до народу з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років. Прес-служба глави держави наводить повний текст звернення: "Шановні пані та панове! Дорогі співвітчизники! Надпотужний політичний землетрус, яким для Європи та Азії виявилася Перша світова війна, тоді розвалив кілька імперій. Ще на початку ХХ століття вони видавалися непорушними основами континентального порядку, та за якихось двадцять років ті колоси на глиняних ногах впали, а на руїнах постала ціла низка нових незалежних держав. 
Середа, 15 Березня
ІСТОРИЧНА ПРАВДА / "Русский мир" розбивається вщент, якщо за основу історії брати факти, а не домисли. Світлину поширив у "Фейсбуці" Дмитро Пододжук, інформує сайт "Золоті слова". Історичний факт, від якого нікуди не дітися - українці завжди були не лише найчисельнішою нацією в СРСР, а й найталановитішою. Усі наукові розробки, більшість культурних досягнень, розвиток аграрного сектору СРСР - за все це треба дякувати саме українцям.
Вiвторок, 28 Лютого
ІСТОРИЧНА ПРАВДА / Пережите, але не байдуже та не забуте. «Чорний» для української національної справи на Буковині березень 1938 року через призму тижневика «Самостійність», місячника «Самостійна думка» та їх додатків, які 80 років тому остаточно закриті румунською владою за свою «українськість». До березня 1938 року ситуація щодо української національної справи на Буковині теж була дуже далекою від бажаної по всіх напрямках. Зокрема на мільйон українців в Румунії виходило всього кілька видань.
ВАРТО ЗНАТИ / Хотів написати щось цікаве з історії тижневика «Самостійність», місячника «Самостійна думка» та їх додатків, які виходили в у Чернівцях (тоді Румунія), до 80-ї річниці з їх остаточного закриття у березні 1937 року румунською владою. Але події сьогодення в Україні та світі свідчать, що ці видання ще зарано «списувати» на збереження в архів. Тому пропоную сучасному читачеві актуальну статтю мого дідуся за далекий вже 1936 рік про трагічну долю наших в’язнів-патріотів у ворожих казематах та обов’язок нації щодо них.
Понедiлок, 6 Лютого
ВІДКРИВАЮЧИ СВІТ / Важко й уявити, що ще всередині минулого століття Непал був державою із наглухо закритими кордонами. Найдивніше, що цю ситуацію змінив українець. Не менше дивує і той факт, що він не дипломат чи політик, а танцівник балету. Борис Лисаневич народився в Одесі в родині військових, тож ніхто й не сумнівався, що на нього теж чекає офіцерський мундир. Втім, революція 1917 року перевернула всі плани, і хлопець несподівано для себе одягнув чешки й балетний костюм.
Четвер, 2 Лютого
СЛАВНІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ / В 1918 році армія Української народної республіки блискавично відвоювала весь кримський півострів та здобула Чорноморський флот. Нещодавно Україна відзначала сумну дату – день битви під Крутами. Хоча… чому сумну? Україна, хоч і ціною людських втрат, зупинила наступ ворога, завдяки цьому встигла підписати вкрай важливу для себе угоду - Брест-Литовський мирний договір із країнами Четверного союзу.
Понедiлок, 30 Сiчня
ВСЕ ТАЄМНЕ СТАЄ ЯВНИМ / Західні демократії встановили б правильний баланс сил у Європі, якби дослухалися до потреб поневолених націй, розмірковує автор секретного рапорта ЦРУ. І наголошує, що ОУН не співпрацювала з націонал-соціалістами, а УПА стала однією з найпотужніших армій опору. Активна збройна боротьба в Україні і поширення упівських гасел просторами СРСР "поранили" більшовицький режим.
Недiля, 29 Сiчня
ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ! / Насправді легендарний бій відбувся не 29, а 30 січня. "Шкодувати київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменя на камені не залишимо". Мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає цілісного опису крутянських подій. Дослідники часто плутаються в деталях і обставинах бою під Крутами. Навіть дата бою визначена невірно.
Субота, 28 Сiчня
НАШІ ВІТАННЯ! / Отримав сьогодні примірник чудової книги "Вітання з Буковини. Міста, села та жителі краю на старовинних поштівках". Фундаментальна праця мого колеги Миколи Салагора. Як він вказує - це матеріал до вивчення й розуміння нами історії рідного краю, усвідомлення себе частиною великого українського етносу. Понад 500 сторінок листівок, в яких майже всі куточки Буковини. Очікуємо на презентацію видання. Впевнений, це буде цікаво не лише буковинцям. Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат України Максим Бурбак.
Четвер, 26 Сiчня
ЧОРНІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ / Якраз 90 років тому в тодішній українській столиці Харкові розгорталася започаткована Миколою Хвильовим бурхлива літературна дискусія, в якій усе помітнішими ставали політичні акценти. Суть протистояння визначала сама назва памфлету Хвильового "Україна чи Малоросія?", забороненого цензурою 1926 року. Хоча зброя програла, але енергія "золотого гомону" революції спрямувалася на збереження культурного суверенітету. 
Понедiлок, 23 Сiчня
НАШОГО ЦВІТУ ПО ЦІЛОМУ СВІТУ / Першим міністром народної освіти імперії був українець Петро Завадовський. Він народився в селі Красновичі Стародубського полку у козацькій сім’ї. Син бунчукового товариша виховувався в родині дядька по матері М. Ширая, відомого збирача українського фольклору. Навчався спочатку в єзуїтському колегіумі в Орші, продовжив навчання в Києво-Могилянській академії. Працював у Генеральній військовій канцелярії і Малоросійській колегії у графа П.Рум’янцева-Задунайського. Під час першої російсько-турецької війни Петро Завадовський отримав звання полковника.
Четвер, 19 Сiчня
КАРТА МИНУЛОГО / Нью-Йоркська публічна бібліотека днями виклала у вільний доступ більше 670 тисяч зображень. Опубліковані скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень. Серед них — сотні документів про Україну, передає "Репортер". “Нова карта королівства Галичини і Лодомерії з дистриктом Буковина” (Carte Nouvelle des Royaumes de Galizie et Lodomerie, avec le District de Bukowine). Як зазначається в описі карти, її створили у ХVIII столітті, видали в місті Аусбург.

Середа, 11 Сiчня
ВІД МИНУЛОГО ДО СУЧАСНОГО / Новий документальний фільм розповідає про навчання і наукову роботу Івана Франка у стінах знаменитого Віденського університету, захист ним докторської дисертації, якою геніальний Каменяр випередив свій час. Глядач відкриє для себе образ видатного українця на тлі зламу епох в європейській системі координат Австро-Угорщини, що допоможе об’єктивно висвітлити невідомі сторінки нашої спільної історії.
СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ / Пропонуємо вашій увазі матеріали «З Новим роком» за 1934 рік, який надав редакції БукІнфо історик Ярослав Одовічук. Стаття хоч і має святкову назву, але її зміст дещо інший. Надрукована вона була на першій сторінці в першому числі тижневика «Самостійність» (виходив упродовж 1934-1937 років у Чернівцях) за 01.01.1934 поруч з основною програмно-світоглядною редакційною статтею «Наш фронт».
Понедiлок, 26 Грудня
НЕВІДОМІ СТОРІНКИ / Євангельська історія про переслідування немовлят іродовим військом якоюсь мірою повторилася всередині ХХ століття в Україні. Тоді радянські органи безпеки влаштували полювання на дітей провідників націоналістичного підпілля
Вiвторок, 20 Грудня
ІСТОРИЧНА ПРАВДА / 20 грудня 1720 року Петро І видав указ київському губернському князю Голіцину з метою вилучити (та знищити) усі записи не російською мовою в монастирях України: «…во всех монастырях, остающихся в Российском государстве, осмотреть и забрать древние жалованные грамоты и другие куртиозные письма оригинальные, а также книги исторические, рукописные и печатные».
Понедiлок, 19 Грудня
ПОДІЯ / Цими вихідними в Італії відкрили перший у західній Європі монумент, присвячений жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Про це в себе на сторінці в соціальній мережі написав співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв. За його словами, розміщений пам’ятник у столиці автономного італійського регіону Сардинія місті Кальярі. «Мені надзвичайно приємно, що така знакова подія відбулась саме в Італії, де ми маємо дуже потужну діаспору, яка сприяє у налагодженні відносин між нашими країнами», – сказав він.
Четвер, 15 Грудня
ЦЕ НАША ІСТОРІЯ / Єврейська громада Чернівецької області інформує Вас про відкриття Меморіального виставкового проекту з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру «Шлях пам’яті», організованого спільно з Єврейською громадою міста Дюссельдорф (Німеччина), Посольством Федеративної республіки Німеччини в Україні за сприяння Міністерства Закордонних Справ ФРН, у співпраці із Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини nта Обласним єврейським благодійним фондом "Хесед Шушана".
УРОК ІСТОРІЇ / 1 грудня ми відзначаємо 25-річчя української незалежності. Цього дня, як відомо, чверть століття тому, разом із першими всенародними виборами Президента України, відбувся референдум про незалежність. На нього було винесено лише одне запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?». Текст акта було надруковано прямо на бюлетені.
У ПАМ'ЯТІ НА ВІКИ / Три хвилі штучного голодомору 1921-22, 1932-33, у 1946-47 р.р. пережив український народ. Жодна країна світу не знала такої жахливої трагедії. Організатори Голодомору ставили за мету ліквідацію українського селянства як головного носія української ідентичності. У поєднанні із політичними репресіями, переслідуваннями проти української еліти та української церкви, Голодомор мав покласти край існуванню українців як окремої нації.
Субота, 26 Листопада
НЕВИННО УБІЄННІ... / Сьогодні в Україні відзначають день пам’яті страшного Голодомору 1932-33 років. Тоді було закатовано майже 4 мільйони українців. Рівно о 16:00 просимо запалити вас свічку в пам'ять про невинно закатованих українців. Пам’ятаємо! Голодомо́р 1932—1933 років — геноцид українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці.
П'ятниця, 25 Листопада
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА / Щиро вітаю вас весь колектив редакції! Дякую за довіру та позитивну оцінку мого скромного внеску у збереження, вивчення та популяризацію Буковинської літературної та публіцистичної спадщини. Надана мною стаття «З Новим роком» надрукована на першій сторінці в першому числі тижневика «Самостійність» за 01.01.1934 поруч з основною програмно-світоглядною редакційною статтею «Наш фронт». Остання мене ще більше вражає своєю актуальністю щодо сучасної ситуації в Україні та Європі загалом. Тому надаю вам її теж (з моїми післямовою та деякими поясненнями). 
Вiвторок, 22 Листопада
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ! / «Голодомор не зламав» — до Дня пам’яті Голодомору цьогоріч згадуватимуть видатних діячів, які пережили геноцид. Пам’ятні заходи відбудуться по всій Україні та в 32 країнах світу. Цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. «Голодомор не зламав» — ані цих людей, ані наш народ. Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не Голодомор, що назавжди поламав їхні життя.
Понедiлок, 7 Листопада
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА / Науковці-історики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Нестор Мизак та Андрій Яремчук більше року працювали над книгою “Два століття служіння Богові і нації: УГКЦ на Буковині”. Опрацювали багато джерел, отож багато фактів, представлених у книзі, прозвучали вперше. Автори, зокрема, розповіли про видатних громадських діячів Чернівців, котрі були греко-католиками. Вперше детально розповідається про священика, з котрим товаришувала Ольга Кобилянська і який став прототипом отця Захарія у її забороненому у радянські часи романі “Апостол черні”. Також автори подають ексклюзивні фотографії.
П'ятниця, 4 Листопада
ІСТОРИЧНА ПРАВДА / 3 листопада 1918 року, 98 років тому, на Буковині відбулося велелюдне крайове віче. Ця подія є прикладом демократичности українського народу, адже в цей день Північна Буковина відстояла об'єднання з Україною. Також три роки тому відбулося ще одне крайове віче з нагоди підписання угоди з Європейським Союзом. 2013 року люди в стані ейфорії щиро вірили, що Україна досягне статусу європейської держави і стане на новий шлях розвитку. Та, як бачимо, не легка ця дорога, адже колишня влада методом фарсу вирішила таким чином закрити українцям очі на суттєві проблеми.
Четвер, 3 Листопада
ІСТОРИЧНА ДАТА / Буковинське народне віче (зібрання, збори) 3 листопада 1918 року належить до найвизначніших подій в історії українського населення Буковини. У цей переломний момент багатовікової історії українців краю вирішувалася його державна приналежність, його історична доля.
Вiвторок, 18 Жовтня
ІСТОРИЧНА ПРАВДА / Близько чотирьом мільйонам українців довелося покинути домівки на вимогу керівництва Російської імперії під час Першої світової війни. Людей виселяли з Галичини, Волині, Поділля. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив дослідник історії Києва Станіслав Цалик, пише istpravda.com.ua.
Понедiлок, 26 Вересня
СЕНСАЦІЙНА ЗНАХІДКА / 23 вересня під час пошукових досліджень у с. Зашків Золочівського району Львівської області виявили різноманітні друковані матеріали українського визвольного підпілля, які використовувались в боротьбі проти московських окупантів на Золочівщині в 1951 році. Вони зберігались на глибині 0,4 м у металевому 40-літровому молочному бідоні. Документи добре збережені.
Середа, 7 Вересня
ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ / Січові стрільці знали, на що йдуть, захищаючи свою землю зі зброєю в руках. Вони знали, що коли прийде у їхній дім Російська імперія, то знищить усе українське — мову, культуру, звичаї...У 2014 році, коли в Донбас прийшов "русский мир" у вигляді танків і "градів", українці пересвідчилися: тривоги січових стрільців були не безпідставними". "Потяг українських звитяг" мчить небайдужих людей з Тернополя до станції села Посухова, поблизу якого 100 років тому відбувалися кровопролитні бої російської армії з австро-угорськими військами.
Вiвторок, 6 Вересня
ТАКИ ПОДІЯ! / З нагоди 150-ї річниці від дня прибуття першого потяга зі Львова до сучасного Івано-Франківська, Коломиї та Чернівців, на четвер, 8 вересня, залізничники запланували урочистості на вокзалах цих міст. У дорогу, якою прямував потяг у вересні 1866 року, до 150-річчя лінії відправиться ретро-потяг на чолі із паровозом Л-3535. 
Недiля, 4 Вересня
СЕНСАЦІЙНА ЗНАХІДКА / Поблизу Запоріжжя на дні Дніпра дайвери знайшли вагони, які могли б бути ешелоном, затопленим Нестором Махном. Про це повідомляє "Експрес". "Ми побачили, що зруйнований міст був дерев'яний з металевими елементами, а самі вагони поїзда, який пішов під воду, лежать у хаосі. Залишки моста і самого поїзда лежать на глибині від 48 до 55 метрів. Крім поїзда, ми натрапили на інші цікаві речі", - розповідає дайвер Юрій Батаєв.
НЕ ЛЯКАЙТЕСЬ, ЦЕ НЕ "ВОЛКІ" / У ДІАЗ «Хотинська фортеця» побували 80 байкерів з Польщі – учасників XVI катинського мотопробігу пам’яті, що розпочався у Варшаві. Як розповів "Хотинським вістям" лідер цього пробігу та за сумісництвом духовний наставник ксьондз Даріуш Станчик, що це не політична акція, а впершу чергу подорож історією, пробіг пам’яті. "Ми шукаємо та досліджуємо все, що пов’язано із лицарством та шляхетністю польського народу", - каже він.
Середа, 24 Серпня
МИ - УКРАЇНЦІ! / Чверть століття Україна є незалежною державою. За ці роки країна пережила дві революції, п'ять президентів, 21 уряд. Населення країни скоротилося з 52 мільйонів до 42-х. Ми не стали багатшими, а швидше біднішими. Зараз, за рівнем ВВП на душу населення ми займаємо 134 місце – це менше ніж в Узбекистані, але не більше ніж на Соломонових островах. Зараз ми одне з 41 держави, де йдуть військові конфлікти. Ми – різні. В Україні живе більше 20 етнічних груп. Але ми – українці.
Вiвторок, 23 Серпня
ЖИВА ЛЕГЕНДА / Село Устя на Снятинщині Івано-Франківської області, що розташоване на лівому березі Прута в усті річки Белелуйки і Прута, напевно нічим особливим не вирізняється з поміж багатьох сіл Покуття. Якби … в цьому селі не жила одна людина, жива легенда визвольного руху середини ХХ ст. – Євген Грицяк. Отож команда Чернівецького обласного об’єднання «Майдан», голова виконкому Юрій Скорейко, секретар виконкому Василь Бойчук, члени Ради Сергій Николайчук та Любомир Равлюк (керівник університетської хорової капели «Дзвін» - уродженець цього ж села Устя) вирушила на Покуття. 
П'ятниця, 29 Липня
ІСТОРИЧНА ЗНАХІДКА / На території Хотинської фортеці цього місяця тривала археологічна практика. Дослідження проводилися на трьох ділянках всередині фортеці. Зразу ж при вході біля Бендерських воріт виявлено викладений із каменю колодязь, очевидно, XVIII ст., який у перспективі можна повністю розчистити. Тут же віднайдено численні залізні ядра і бомби, керамічні люльки, посуд і пічні кахлі цього ж часу. Найдавнішими знахідками на розкопі виявилися крем’яні вироби, пов’язані зі стоянкою мисливців пізньопалеолітичної епохи. Про це повідомляється на сайті Чернівецького національного університету.
Субота, 23 Липня
УДАР У СПИНУ / ВО "Свобода" засуджує ухвалення Сеймом Польщі резолюції про встановлення 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами (ОУН-УПА) щодо громадян Другої Речі Посполитої. Розцінюємо цей відверто ворожий щодо України крок як підлий удар ножем у спину нашій нації, яка третій рік збройно протистоїть московському агресору. Такими рішеннями польський політикум руйнує не лише добросусідські відносини між нашими країнами, а нищить будь-яку можливість спільно протистояти московському імперіялізму, у планах якого - загарбання наших держав та підкорення наших націй.
Попереднi новини:  
12345...1001»